Mbappe przedłuży umowę z PSG? Są ku temu dwa konkretne powody

Kylian Mbappe w najbliższych miesiącach, a może nawet tygodniach musi zdecydować o swojej przyszłości. Real Madryt chce bowiem jak najszybciej poznać stanowisko Francuza. Niewykluczone jednak, że 24-latek podpisze nowy kontrakt z PSG. Są ku temu powody - poinformował dziennik AS.

Kylian Mbappe
Obserwuj nas w
IMAGO / Matthieu Mirville Na zdjęciu: Kylian Mbappe
  • Przyszłość Kyliana Mbappe stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania
  • 24-latek prawdopodobnie ma dwie opcje – albo trafi do Realu Madryt, albo przedłuży umowę z PSG
  • Za tym drugim scenariuszem przemawia kilka konkretnych powodów

Kylian Mbappe zostanie najlepszym strzelcem w historii Ligue 1?

Według hiszpańskiego dziennika “AS” porozumienie na linii Kylian Mbappe – PSG w sprawie nowego kontraktu wcale nie jest wykluczone. Za takim scenariuszem mają bowiem przemawiać dwa powody.

Lewoskrzydłowy chce wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu (26 lipca – 11 sierpnia), a Francuzi byliby przeszczęśliwi, gdyby napastnik na turnieju reprezentował Paris Saint-Germain. Poza tym 24-latek jest piątym najlepszym strzelcem w historii Ligue 1 i zapewne marzy o pobiciu tego rekordu.

Kylian Mbappe do liderującego w tej klasyfikacji Delio Onnisa traci 120 bramek. Gwiazda PSG ma na swoim koncie 179 goli, natomiast legendarny Argentyńczyk w lidze francuskiej do siatki trafiał 299 razy.

Umowa kapitana reprezentacji Trójkolorowych z Paris Saint-Germain wygasa 30 czerwca 2024 roku. Warto dodać, że Paryżanie mogą zagwarantować Kylianowi Mbappe większe zarobki niż Real Madryt.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze