Lyon rozważa zatrudnienie austriackiego trenera. Trwają rozmowy

Olympique Lyon prowadzi rozmowy z Oliverem Glasnerem. Władze francuskiego klubu widzą w austriackim szkoleniowcu następcę Laurenta Blanca - informuje dziennik "L'Equipe".

Oliver Glasner
IMAGO / Schüler Na zdjęciu: Oliver Glasner
  • Oliver Glasner jest kandydatem na nowego trenera Lyonu
  • Władze klubu prowadzą właśnie rozmowy z Austriackim trenerem
  • 49-latek poprzednio pracował w Eintrachcie Frankfurt

Olympique Lyon prowadzi rozmowy z Oliverem Glasnerem

Z informacji przekazanych przez dziennik “L’Equipe” wynika, że działacze Olympique Lyon prowadzą rozmowy z Oliverem Glasnerem. W czwartek władze francuskiego klubu spotkały się z Austriakiem, aby omówić potencjalną współpracę. Rozmowy przebiegły pomyślnie i obie strony będą nadal dyskutować.

Oliver Glasner jest postrzegany przez Lyon jako następca Laurenta Blanca. Austriacki szkoleniowiec od początku lipca pozostaje bezrobotnym, po tym jak zakończył współpracę z Eintrachtem Frankfurt. To właśnie z tym klubem sięgnął po triumf w rozgrywkach Ligi Europy w sezonie 2021/22.

Olympique Lyon fatalnie rozpoczął sezon 2023/2024 Ligue 1. W czterech kolejkach uzbierał tylko jeden punkt i zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli francuskiej ekstraklasy. Słaba dyspozycja zespołu sprawiła, że władze z Groupama Stadium rozważają zwolnienie Laurenta Blanca z funkcji trenera.

Sprawdź także: Bernardo Silva mógł trafić do PSG. Man City dostał propozycję

Komentarze