Mbappe: Zostaję w PSG!

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Reprezentant Francji Kylian Mbappe oficjalnie potwierdził, że w nowym sezonie nadal będzie zawodnikiem Paris Saint-Germain. Do ewentualnego transferu 21-letniego napastnika może dojść najwcześniej latem przyszłego roku.

Czytaj dalej…

– Jestem tutaj w Paryżu i chcę być częścią tego projektu. Będę zawodnikiem PSG w przyszłym sezonie i postaram się zdobyć jak najwięcej tytułów – powiedział w rozmowie z BeIN Sports, cytowany przez Cadena SER.

– To ważny rok, ponieważ jest to 50-lecie klubu. Jest to ważny rok w oczach zespołu, a także kibiców. Będę starał się sięgnąć z drużną po jak największą liczbę trofeów i starał się dać z siebie wszystko – dodał francuski napastnik.

Mbappe w Realu Madryt w 2021 roku?

Reprezentant Francji od dawna jest łączony z przenosinami do Realu Madryt. Przedstawiciele Królewskich również nie ukrywają, że sprowadzenie Mbappe na Santiago Bernabeu jest jednym z ich transferowych priorytetów. Kibice mistrzów Hiszpanii na Francuza będą musieli jednak poczekać.

W chwili obecnej sprowadzenie Mbappe, który jest związany z Paris Saint-Germain umową do czerwca 2022 roku, wiązałoby się z koniecznością pobicia transferowego rekordu. Ten należy do Neymara, za którego PSG wyłożyło 222 miliony euro. Na wyłożenie takiej kwoty w tej chwili nie może sobie pozwolić żaden klub na świecie. O ile jeszcze kilka miesięcy temu mogli o tym myśleć przedstawiciele Realu Madryt, to pandemia koronawirusa i jej skutki finansowe, skutecznie taką możliwość wykluczyły.

Mbappe pozostaje jednak na celowniku władz Realu, którzy są przekonani, że uda im się sfinalizować transfer latem przyszłego roku. Wówczas znacząco powinna spaść również kwota oczekiwana przez PSG za swojego zawodnika, bowiem jego kontrakt będzie obowiązywał jeszcze tylko przez 12 miesięcy. Z drugiej strony, PSG w najbliższym czasie będzie robiło wszystko, aby przekonać napastnika do złożenia podpisu pod nową umową.

90 bramek Mbappe dla PSG

Kylian Mbappe, za którego PSG zapłaciło Monaco 145 milionów euro, jest kluczowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Thomasa Tuchela. Podczas trzyletniego pobytu na Parc des Princes, Francuz rozegrał w zespole ze stolicy Francji 120 spotkań, zdobywając w nich 90 bramek.

Komentarze