Dobra passa beniaminka, prawie cały mecz Frankowskiego – sobota z Ligue 1

gracze Auxerre
PressFocus Na zdjęciu: gracze Auxerre

Wyniki 4. kolejki Ligue 1. Auxerre wygrało na swoim terenie ze Strasbourgiem 1:0. Gospodarze są niepokonani od trzech kolejnych potyczek. W drugiej sobotniej konfrontacji Lens pokonało Rennes 2:1 i awansowało na pierwsze miejsce. 87 minut dla triumfatorów zagrał Przemysław Frankowski. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Wiktorie Auxerre i Lens

Auxerre grało na swoim terenie ze Strasbourgiem. Po pół godzinie gry prowadzili gospodarze. Z lewej strony pola karnego celnie przymierzył Gaëtan Perrin. Jak się finalnie okazało, był to gol na wagę triumfu. Karol Fila (Strasbourg) jest nadal kontuzjowany.

O 21:00 Lens rozpoczęło mecz z Rennes. Frankowski zameldował się na murawie od pierwszej minuty. Gospodarze znaleźli sposób na defensywę rywali w 66. minucie. Wtedy to z dystansu huknął Seko Fofana. Szybko drugiego gola zdobył Lois Openda i sytuacja gości stała się bardzo trudna. Finalnie przyjezdnych stać było jedynie na trafienie honorowe. Łukasz Poręba był tylko rezerwowym, a Adam Buksa jest kontuzjowany (Lens).