Niedziela w Ligue 1: jeden gol w szlagierze, Polak obronił karnego

Andy Delort
PressFocus Na zdjęciu: Andy Delort

Wyniki 11. kolejki Ligue 1. Za nami siedem niedzielnych potyczek. W hicie PSG pokonało u siebie Marsylię 1:0. Wcześniej zwycięstwo zanotowali także między innymi gracze Toulouse, którzy wygrali z Angers 3:2. Świetnie w barwach Troyes zadebiutował zaś Mateusz Lis, który w 37. minucie obronił rzut karny. Jego drużyna zremisowała zaś z Ajaccio 1:1. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Grad goli w Tuluzie, Lis bohaterem, PSG lepsze od OM

Toulouse podejmowało Angers. Po emocjonującym spotkaniu gospodarze triumfowali 3:2. Dla gości to już trzecia kolejna porażka. W spotkaniu Auxerre – Nice padł wynik 1:1. Gospodarze pozostają zatem bez wiktorii od 27 sierpnia. Marcin Bułka (Nice) jest kontuzjowany.

W meczu Nantes – Brest doszło do niecodziennego wydarzenia. Gracze gości wyszli na prowadzenie, ale Kanarki szybko odzyskały kontrolę. Nantes zdobyło bowiem dwie bramki w odstępie zaledwie kilkudziesięciu sekund. Po zmianie stron gospodarze poszli za ciosem i triumfowali 4:1.

Rennes mierzyło się z Lyonem. Po wymianie ciosów było 2:2. W 77. minucie celnym uderzeniem głową popisał się Martin Terrier i to Rennes zwyciężyło 3:2. Troyes stanęło w szranki z Ajaccio. W szeregach gospodarzy podstawowym golkiperem był Lis. Polak w 37. minucie wyczuł intencje Riada Nouriego i obronił rzut karny (przy stanie 0:0). W drugiej połowie obie strony zdobyły po jednej bramce i finalnie mecz zakończył się remisem 1:1.

Monaco grało na swoim boisku z Clermont. Gospodarze pomimo gry od 17. minuty w osłabieniu finalnie zremisowali 1:1. W szeregach gości całe spotkanie rozegrał defensor Mateusz Wieteska. W szlagierze PSG pokonało Marsylię 1:0. Bramkę dla zwycięskiego klubu zdobył Neymar.