PSG wykonało kolejny krok do mistrzostwa

Kylian Mbappe

PSG nie dało żadnych szans Angers w meczu 33. kolejki Ligue 1. Drużyna Mauricio Pochettino pokonała 14. zespół w ligowej tabeli 3:0 i dzięki temu umocniła się na pozycji lidera rozgrywek.

• PSG zaliczyło w środowy wieczór czwarte z rzędu zwycięstwo w tym sezonie
  • Stołeczna ekipę do zwycięstwa poprowadzili Kylian Mbappe, Sergio Ramos i Marquinhos
  • Paryżanie legitymują się aktualnie 77 punktami

PSG z kolejną ligowa wygraną

PSG jest już bardzo blisko odzyskania mistrzowskiego tytułu. Podopieczni Mauricio Pochettino chcieli wykonać kolejny krok w tym kierunku na Stade Raymon-Kopa. Gospodarze nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry.

Goście nie sprawiali wrażenia zespołu dominującego na placu gry w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji w środowy wieczór. PSG w każdym razie wywiązało się z roli faworyta. Już po pierwszej połowie ekipa z Parc des Princes wypracowała sobie dwubramkową zaliczkę.

Wynik spotkania został otwarty w 28. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Kylian Mbappe. Mistrz świata z 2018 roku wykorzystał podanie od Aschrafa Hakimiego. Tymczasem tuż przed przerwą bramkę dla PSG na 2:0 zdobył Sergio Ramos, wyróżniając się celnym strzałem głową.

Po zmianie stron wynik rywalizacji ustalił Marquinhos. Brazylijczyk wykorzystał w 77. minucie dośrodkowanie Angela Di Marii i paryżanie wygrali 3:0. Ostatecznie to był jednak najniższy wymiar kary, bo w drugiej połowie PSG na potęgę marnowało sytuacje strzeleckie. Na dodatek kończyło zawody w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Michuta za nadmierną ostrość w grze.