Lens umocnił się na pozycji wicelidera

Kalimuendo
Pressfocus Na zdjęciu: Kalimuendo

Lens pokonał Reims 2:0 (1:0) w meczu 9. kolejki Ligue 1. Gospodarze dzięki kompletowi punktów umocnili się na pozycji wicelidera. Dwa gole strzelił Kalimuendo. Przemysław Frankowski grał 84. minuty.

Dublet Kalimuendo

W pierwszej połowie mecz nie był zbyt ciekawy. Oglądaliśmy mało sytuacji bramkowych, ale ataki Lens choć nieliczne, to były groźne. W 18. minucie na listę strzelców próbował wpisać się Arnaud Kalimuendo. Dobrze interweniował jednak Predrag Rajkovic.

Reims zostało przyciśnięte w 42. minucie. Najpierw dobrą okazję miał Przemysław Frankowski, ale uderzenie Polaka z woleja zostało obronione przez golkipera. Chwilę później błąd popełnił Hugo Ekitike, który sprokurował rzut karny i otrzymał czerwoną kartkę. Do jedenastki podszedł Kalimuendo i strzelił gola szatni.

Druga połowa była całkowicie zdominowana przez Lens, które nie dość że wygrywało, to jeszcze grało z przewagą jednego zawodnika. Na domiar złego dla Reims gospodarze szybko strzelili drugiego gola. W 52. minucie Kalimeundo skompletował dublet i ustalił końcowy rezultat na 2:0. Lens umocniło się na pozycji wicelidera, a 84 minuty rozegrał Przemysław Frankowski.