Historyczne wydarzenie w Ligue 1. Polak miał swój udział [WIDEO]

Loïs Openda w meczu Clermont Foot - Lens przeszedł do historii. Napastnik gości w zaledwie cztery minuty zdobył trzy bramki i stał się autorem najszybszego hat-tricka w XXI wieku w Ligue 1. Niestety, przy jednym z trafień nie popisał się Mateusz Wieteska.

Lois Openda
PressFocus Na zdjęciu: Lois Openda
  • RC Lens pokonało Clermont Foot 4:0
  • Bohaterem starcia na Stade Gabriel Montpied był Loïs Openda
  • 23-latek przeszedł do historii Ligue 1

Napastnik Lens zapisał się na kartach historii

Loïs Openda zdobył trzy bramki w zaledwie cztery minuty i 31 sekund. Snajper Lens wpisywał się na listę strzelców między 31. a 35. minutą gry w starciu z Clermont Foot na Stade Gabriel Montpied. Tym samym 23- latek stał się autorem najszybszego hat-tricka w Ligue 1 w XXI wieku.

Wcześniej tym osiągnięciem mógł pochwalić się Matt Moussilou, który jako zawodnik Lille w cztery minuty i 43 sekundy trzykrotnie umieścił piłkę w siatce Istres. Mastify 2 kwietnia 2005 roku pokonały ekipy z Prowansji aż 8:0, a Kongijczyk w tamtej potyczce zapisał na swoim koncie łącznie cztery trafienia.

Nagranie z wyczynu Opendy możecie znaleźć poniżej:

Po zmianie stron Openda do trzech goli dołączył asystę przy bramce Alexisa Claude’a-Maurice’a. W rywalizacji na Gabriel-Montpied wzięło udział dwóch Polaków. Przemysław Frankowski mógł cieszyć się z efektownego zwycięstwa i czystego konta, natomiast Mateusz Wieteska musiał przełknąć gorycz porażki. Na dodatek 26-latek nie popisał się przy jednej z akcji, w której główny bohater popołudnia umieścił piłkę w siatce Mory’ego Diawa.