Dimitri Payet ma wszystko zaplanowane. Wróci do byłego klubu

Dimitri Payet chce wrócić do swojego ukochanego klubu. Jak powiedział w rozmowie z "La Provence" po zakończeniu piłkarskiej kariery rozpocznie pracę w Marsylii.

Dimitri Payet
Obserwuj nas w
IMAGO / Sports Press Photo / Marcello Dias Na zdjęciu: Dimitri Payet
  • Dimitri Payet występuje aktualnie w brazylijskim klubie Vasco da Gama
  • Francuz po zakończeniu kariery wróci do Olympique Marsylii
  • Kontrakt pomocnika w Brazylii wygasa w czerwcu 2025 roku

Payet powróci do Marsylii w innej roli

Olympique Marsylia przed sezonem postanowiła rozstać się z jedną z legend. Francuski klub nie wiązał planów z Dimitri Payetem, więc ten musiał znaleźć sobie nowe miejsce pracy. Wybór 36-latka padł na Brazylię, a konkretnie Vasco da Gama, z którym podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku. Ofensywny pomocnik po nieudanej dla niego kampanii 2022/2023 w końcu spędza na boisku więcej czasu. W tym sezonie zagrał w lidze 16 meczów, w których strzelił 2 bramki i zaliczył jedną asystę.

Podczas wywiadu dla “La Provence” Payet nie ukrywał swoich planów na życie po karierze piłkarza. Francuz ma wszystko zaplanowane, a gdy zawiesi buty na kołku, to dołączy do byłego klubu, aby w nim pracować.

Powrót do Marsylii? Wszystko mam zaplanowane. Tak się stanie, gdy zakończę karierę. Czy będzie to w 2025 roku? Wątpię. Zamierzam grać w piłkę tak długo, jak tylko będę mógł – powiedział.

Dla Marsylii rozegrał 326 spotkań, strzelił 78 bramek i zaliczył 95 asyst. Był też reprezentantem Francji. Dla “Trójkolorowych” wystąpił 38 razy, strzelając 3 bramki. Razem z “Les Olympiens” dotarł do finału Ligi Europy w 2018 roku, lecz tam górą było Atletico Madryt.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze