Didier Deschamps liczy wciąż na weterana

Reprezentacja Francji w tym miesiącu zaczyna rywalizację o awans na Euro 2024. Wielu zaskoczyło, że selekcjoner Didier Deschamps zdecydował się na powołanie Oliviera Giroud. Opiekun Tricolore wyjaśnił powody swojej decyzji.

Didier Deschamps
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Didier Deschamps
  • Reprezentacja Francji w marcu rozegra mecze eliminacji Euro 2024 z Holandią i Irlandią
  • Na temat obecności w kadrze francuskiej ekipy Oliviera Giroud wypowiedział się Didier Deschamps
  • Selekcjoner aktualnych wicemistrzów świata wciąż liczy na skuteczność 36-latka

Deschamps o Giroud

Reprezentacja Francji ma jasny cel na zbliżające się spotkania eliminacyjne, aby wywalczyć miejsce premiowane grą na mistrzostwach Europy. Kluczową postacią w ofensywie Trójkolorowych w marcowych spotkaniach może być napastnik AC Milan, którego obecność w kadrze budzi różne emocje.

Jaka jest rola Oliviera Giroud w reprezentacji Francji? Jak każdy, powinien grać w podstawowym składzie. Olivier ma duże doświadczenie. Dopóki będzie grał dla klubu na wysokim poziomie, zachowuje prawo do startu w eliminacjach mistrzostw Europy. W ciągu trzech dni rozegramy dwa mecze z drużynami, które nie zagrają przez trzy dni przed naszym spotkaniem. Biorąc pod uwagę jego wiek, nie jest młody, może występować zarówno w wyjściowym składzie, jak i jako rezerwowy, jak w swoim klubie – mówił Didier Deschamps cytowany przez RMC Sport.

36-letni zawodnik jest najlepszym strzelcem reprezentacji Francji w historii z 53 golami w 120 rozegranych meczach.

Czytaj więcej: Didier Deschamps ma plan na zawodnika Realu Madryt

Komentarze