Didier Deschamps ma plan na zawodnika Realu Madryt

Eduardo Camavinga będzie miał kolejne szanse, aby sprawdzić się na pozycji lewego obrońcy. Didier Deschamps potwierdził, że powołał 20-latka z myślą o lewej stronie defensywy.

Eduardo Camavinga
PressFocus Na zdjęciu: Eduardo Camavinga
  • Eduardo Camavinga jest bardzo wszechstronnym piłkarzem
  • 20-latek został powołany do kadry Francji z myślą o lewej obronie
  • W środku pola zespołu Trójkolorowych panuje duża konkurencja

Camavinga z powołaniem do reprezentacji Francji, ma grać na lewej stronie defensywy

Selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps kilka godzin temu ogłosił powołania do drużyny Trójkolorowych na marcowe zgrupowanie. Na liście wybrańców 54-latka znalazł się m.in. Eduardo Camavinga, który co ciekawe, ma występować na pozycji… lewego obrońcy. Środkowy pomocnik Realu Madryt miał już okazję grać w tym miejscu boiska zarówno w klubie, jak i w kadrze narodowej.

Powołałem Eduardo Camavingę do gry jako lewy obrońca. Ma wszechstronność, aby grać na innych pozycjach, ale w tych spotkaniach da mi więcej gwarancji jako lewy defensor. Nie będzie zaskoczony, ponieważ już o tym rozmawialiśmy – przyznał selekcjoner reprezentacji Francji, Didier Deschamps.

Popularni Trójkolorowi podczas zbliżającej się wielkimi krokami przerwy reprezentacyjnej zmierzą się u siebie z Holandią (24.03, godz. 20:45) oraz na wyjeździe z Irlandią (27.03, godz. 20:45). W grupie B kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2024 są jeszcze Grecja oraz Gibraltar.

Przypomnijmy, że podopieczni Didiera Deschampsa na Mundialu w Katarze sięgnęli po srebrny medal. Eduardo Camavinga na Mistrzostwach Świata rozegrał dwa mecze i oba na pozycji lewego obrońcy.

  • Czytaj więcej:
Deschamps odkrył karty, lista powołanych do reprezentacji Francji
Didier Deschamps

Kadra Francuzów na eliminacje do EURO 2024, są debiutanci Francuska federacja za pośrednictwem swoich oficjalnych mediów społecznościowych podała listę składającą się z 23 zawodników, których selekcjoner Trójkolorowych Didier Deschamps powołał na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Francji. W tym zestawieniu rzecz jasna nie ma Karima Benzemy czy Hugo Llorisa, którzy jakiś czas temu ogłosili zakończenie kariery w

Czytaj dalej…

Komentarze