Znamy pierwszego finalistę Ligi Narodów!

Ferran Torres
PressFocus Na zdjęciu: Ferran Torres

Hiszpania pokonała w półfinale reprezentację Włoch i awansowała do finału tegorocznej Ligi Narodów. W niedzielę zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Belgią a Francją.

• Hiszpania pewnie pokonała mistrzów Europy i awansowała do finału Ligi Narodów
  • Tam zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Belgii z Francją

Hiszpania pierwszym finalistą Ligi Narodów!

Środowe spotkanie półfinałowe na San Siro w Mediolanie skończyło się pewnym zwycięstwem przyjezdnych. Z pewnością reprezentacji Włoch nie pomogła czerwona kartka, pokazana Leonardo Bonucciemu w końcówce pierwszej połowy, ale fakty są takie, że mistrzowie Europy pożegnali się z tegoroczną Ligą Narodów już w półfinale.

Jeszcze przed przerwą podopieczni Luisa Enrique ustawili sobie mecz. Do siatki dwukrotnie trafił Ferran Torres, a obie asysty pochodziły od Mikela Oyarzabala. Po ostatnim gwizdku sędziego La Roja mogła cieszyć się z wzięcia rewanżu za półfinał Euro 2020. Wówczas Włosi okazali się lepsi po serii rzutów karnych.

Reprezentacja Hiszpanii występowała w czwartej grupie Dywizji A tegorocznej Ligi Narodów. Od początku wydawało się, że o awans do półfinału podopieczni Luisa Enrique będą walczyć z Niemcami. Tak też było w istocie. Jeszcze przed ostatnią kolejką Die Mannschaft prowadziła jednym oczkiem, ale jej listopadowy pojedynek z La Roją zostanie zapamiętany na długo. Hiszpanie wygrali aż 6:0, windując się na pierwsze miejsce w grupie, dające awans do fazy play-off.

W środę poradzili sobie z Włochami i pozostaje im czekać na zwycięzcę czwartkowego pojedynku Belgii z Francją. To z jedną z tych drużyn zmierzy się w niedzielnym finale na San Siro.