Bonucci ułatwił robotę rywalom, Włoch nie ukrył sztuki

Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci fot. PressFocus

Leonardo Bonucci przedwcześnie zakończył mecz półfinałowy Final Four Ligi Narodów UEFA. Włoski defensor został ukarany dwoma żółtymi kartkami, co skutkowało tym, że sędzia pokazał zawodnikowi również czerwoną kartkę. Doświadczony obrońca został ukarany za niesportowe zachowanie.

  • Leonardo Bonucci w środowy wieczór zaliczył swoje 112. spotkanie w reprezentacji Włoch
  • Obrońca Juventusu nie będzie miło wspominał starcia z Hiszpanią
  • 34-latek po dwóch żółtych kartkach obejrzał także czerwoną kartkę, co skutkowało, że spędził na boisku zaledwie 42 minuty

Bonucci wyleciał z boiska

Leonardo Bonucci pierwszą żółtą kartkę w spotkaniu przeciwko La Furia Roja otrzymał za sprzeciw. Tymczasem kolejna kara była następstwem uderzenia łokciem Sergio Busquetsa. To druga tego typu kara dla doświadczonego defensora w drużynie narodowej.

Bonucci pierwszą czerwoną kartkę zobaczył wygranym przez Włochy 1:0 spotkaniu z Maltą, co miało miejsce 13 października 2014 roku. Dopóki zawodnik był na boisku, to był kapitanem Squadra Azzurra. W środowy wieczór obrońca broniący na co dzień barw Juventusu zaliczył 112. występ w historii.

Bonucci pod względem liczby meczów w drużynie narodowej zrównał się z Dino Zoffem, zajmując siódme miejsce w klasyfikacji zawodników z największą liczbą występów w drużynie narodowej.

Czytaj więcej: Donnarumma z nieprzychylnym przyjęciem na Stadio Giuseppe Meazza

Komentarze