Znaki zapytania w Realu Madryt przed hitem Ligi Mistrzów

David Alaba przeciwko Chelsea
Pressfocus Na zdjęciu: David Alaba przeciwko Chelsea

We wtorek Manchester City i Real Madryt zagrają w półfinale Ligi Mistrzów. Carlo Ancelotti czeka na informacje o stanie zdrowia dwóch zawodników.

  • Nie wiadomo, czy David Alaba i Casemiro zagrają przeciwko Manchesterowi City
  • Sztab medyczny większą optymistą jest w sprawie Austriaka
  • Brazylijczyk opuścił zaś niedawny mecz z Osasuną

Ważne ogniwa niewiadomą dla trenera

W Realu Madryt nastroje przed pierwszym półfinałem Ligi Mistrzów z Manchesterem City, są bardzo dobre. Królewscy wygrali bowiem dwa ostatnie spotkania ligowe. Wobec porażki Barcelony z Rayo Vallecano, ekipa ze stolicy Hiszpani do wygrania La Ligi potrzebuje punku.

Carlo Ancelotti miałby jeszcze lepszy humor, gdyby mógł skorzystać z wszystkich zawodników. Tymczasem urazy leczą: Mariano, Luka Jovic oraz Eden Hazard. Oni nie odgrywają jednak ważnej roli w zespole. W przeciwieństwie do Davida Alaby i Casemiro. Obaj mieli w ostatnim czasie problemy zdrowotne.

Austriacki defensor zagrał niedawno z Osasuną. Na boisku przebywał jednak tylko przez 45 minut. Na drugą połowę nie wyszedł z powodu przykurczu mięśnia przywodziciela. W jego sprawie lekarze są jednak optymistyczni i prognozują jego występ przeciwko Manchesterowi City.

Gorsza jest sytuacja Casemiro. Brazylijczyk zmagał się z urazem mięśnia uda. Sztab medyczny pozwolił mu trenować indywidualnie w weekend. Obciążenia nie były jednak duże, co sprawia, że jego występ jest niepewny. Półfinał Ligi Mistrzów jest na tyle ważny dla klubu, że pomocnik może zagrać nawet w przypadku braku pełnej sprawności. Starcie z Manchesterem City rozpocznie się we wtorek 26 kwietnia o 2!:00 w Anglii.

Czytaj także: Nieskuteczność Benzemy nie przeszkodziła Realowi, zwycięski thriller Barcelony

Komentarze