UEFA zażądała od Interu usunięcia… motywu węża z koszulek

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez PressFocus

Inter Mediolan rozegra we wtorek drugie spotkanie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W meczu z Szachtarem Donieck Nerazzurri zagrają jednak w nieco innych koszulkach, niż występują w Serie A. To efekt decyzji Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

  • Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zażądała od Interu Mediolan usunięcia motywu węża z wyjazdowych koszulek zespołu
  • Mistrzowie Włoch we wtorek zagrają w Lidze Mistrzów z Szachtarem Donieck

Problematyczne koszulki Interu Mediolan

Charakterystycznym elementem wyjazdowych koszulek Interu Mediolan jest motyw węża – Biscione, który reprezentuje klub, owijający się od przodu do tyłu. Zabraknie go jednak na koszulkach, w jakich mistrzostwie Włoch rozpoczną wtorkowy mecz Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck. Według Calcio Finanza usunięcia tego motywu zażądała UEFA.

Decyzja wynika z przepisów ustanowionych przez UEFA. Te mówią, że wzór na koszulce musi być nieobrazowy, tzn. nie może zawierać obrazów, ilustracji lub innych symboli.

W tym samym drużyna Interu zagra przeciwko Szachtarowi w jednolitych białych koszulkach, z niebiesko-czarnymi wstawkami na rękawkach.

To jednak nie jedyna zmiana. Na froncie koszulek widniał będzie również tylko napis: “$Inter Fan Token” bez dodatkowego tekstu “By Socios.com”, który widoczny jest podczas meczów Serie A.

Zobacz także: Szachtar Donieck – Inter Mediolan: typy, kursy, zapowiedź (28.09.2021)

Komentarze