Pepe z rekordem w Lidze Mistrzów. Portugalczyk może poprawić wynik

Podczas wczorajszego meczu FC Porto - Arsenal w wyjściowym składzie gospodarzy spotkanie rozpoczął Pepe. Tym samym Portugalczyk został najstarszym piłkarzem, który wybiegł na murawę od pierwszych minut w meczu fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Pepe
Obserwuj nas w
Imago / Bradley Collyer Na zdjęciu: Pepe
  • Pepe najstarszym piłkarzem z pola, który wyszedł w pierwszym składzie meczu fazy pucharowej Ligi Mistrzów
  • Portugalczyk w dzień meczu miał 40 lat i 360 dni
  • Obrońca FC Porto wciąż może poprawić ten wynik

Pepe najstarszym piłkarzem z pola w fazie pucharowej Ligi Mistrzów

FC Porto sprawiło olbrzymią niespodziankę podczas pierwszego meczu z Arsenalem. Smoki po golu w końcówce wygrali 1:0, dzięki czemu są jedną nogą w następnej rundzie Ligi Mistrzów. W wyjściowym składzie gospodarzy mecz od pierwszej minuty rozpoczął Pepe. Portugalczyk został najstarszym piłkarzem z pola, który rozpoczął mecz od pierwszej minuty w historii fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Były obrońca m.in. Realu Madryt pobił rekord, mając 40 lat i 360 dni. Za kilka dni reprezentant Portugalii będzie świętował 41. urodziny, więc w rewanżu oraz ewentualnych dalszych etapach może śrubować swój nowy rekord. Rewanż Arsenal – FC Porto odbędzie się na Emirates Stadium 12 marca.

Poza Pepe podczas środkowej serii gier w Lidze Mistrzów rekordzistą został również Lamine Yamal. O wyczynie młodego Hiszpana można przeczytać [TUTAJ].

Komentarze