Minister sportu interweniuje ws. Marciniaka. “To wielka manipulacja”

Szymon Marciniak może zostać odsunięty od finału Ligi Mistrzów po tym, jak donos za udział w imprezie biznesowej współorganizowanej przez polityka Konfederacji Sławomira Mentzena złożyło na niego stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ. Minister sportu Kamil Bortniczuk wsparł polskiego sędziego i zapowiedział, że poprze go w UEFA.

Kamil Bortniczuk
IMAGO / Attila Husejnow Na zdjęciu: Kamil Bortniczuk
  • Szymon Marciniak może zostać odsunięty od finału Ligi Mistrzów
  • Ma to związek z wczorajszym donosem na sędziego do UEFA
  • Kamil Bortniczuk zapowiedział wsparcie dla arbitra z Płocka

“Sprawa donosu jest wielką manipulacją”

Szymon Marciniak wziął udział w imprezie biznesowej współorganizowanej przez przedstawiciela Konfederacji – Sławomira Mentzena. Polski sędzia wygłosił na niej mowę o dojściu do sukcesu. Powiązanie arbitra z politykiem nie spodobało się stowarzyszeniu “NIGDY WIĘCEJ”, które niespodziewanie doniosło na sędziego do UEFA.

Sprawa nabrała tempa i arbitrowi z Płocka ma grozić nawet odsunięcie od finału Ligi Mistrzów. We wszystko postanowił zaangażować się minister sportu – Kamil Bortniczuk – którego słowa na Twitterze zacytowało Ministerstwo Sportu i Turystki.

Jestem w kontakcie z sędzią Szymonem Marciniakiem. Sprawa donosu jest wielką manipulacją. W piątek z samego rana wystąpimy do UEFA ze stanowiskiem popierającym sędziego Marciniaka – przyznał minister sportu, Kamil Bortniczuk.

Komentarze