Guardiola ma żal do zawodnika. “Nie było to potrzebne”

Josep Guardiola
PressFocus Na zdjęciu: Josep Guardiola

Manchester City rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów zakończył porażką 1:2 w wyjazdowym meczu z RB Lipsk. Menedżer Obywateli Josep Guardiola po zakończeniu meczu nie tylko podsumował występ w nim swojego zespołu, ale także jego postawę w całej fazie grupowej.

• Manchester City doznał we wtorek drugiej porażki w fazie grupowej Ligi Mistrzów
  • Josep Guardiola po meczu nie ukrywał rozczarowania czerwoną kartką, jaką w końcówce otrzymał Kyle Walker
  • Hiszpański szkoleniowiec wypowiedział się także na temat zdrowia Nathana Ake i Phila Fodena, którzy nabawili się urazów

Walker musi przemyśleć zachowanie

Manchester City do wtorkowego spotkania przystępował nie tylko pewny awansu do fazy pucharowej, ale również pierwszego miejsca w grupie A. Na Red Bull Arena popełnił kilka błędów i musiał uznać wyższość walczącego o trzecie miejsce RB Lipsk.

Po zakończeniu meczu Josep Guardiola nie ukrywał żalu do Kyle’a Walkera, który kilka minut przed końcem spotkania został ukarany czerwoną kartką i nie będzie mógł pomóc drużynie w 1/8 finału.

– Czerwona kartka nie była potrzebna. Teraz nie może zagrać w 1/8 finału, a Kyle Walker jest dla nas bardzo ważny. Musimy zawsze panować nad naszymi emocjami, szczególnie w tych rozgrywkach. Miejmy nadzieję, że nauczy się na przyszłość – powiedział Guardiola, cytowany przez Sky Sports.

Poza tym Guardiola był zadowolony z postawy swojego zespołu, szczególnie w drugiej połowie. – W pierwszej połowie zabrakło nam trochę rytmu… Oni naprawdę mają dobry zespół i wiedzieliśmy o tym już przed fazą grupową. Druga połowa była o wiele lepsza, ale niestety popełniliśmy jeden czy dwa błędy i nas ukarali – kontynuował hiszpański szkoleniowiec. – W drugiej połowie zagraliśmy lepiej. Byliśmy bardziej agresywni, graliśmy, aby wygrać to spotkanie, ale niestety doznaliśmy porażki. Gratulacje dla RB Lipsk – dodał.

– Zaliczyliśmy niesamowitą fazę grupową. Wywalczyliśmy awans z trudnej grupy na kolejkę przed końcem. Jestem bardziej niż zadowolony z naszej postawy w każdym pojedynczym meczu i mam nadzieję, że w lutym przystąpimy do rywalizacji w możliwie najlepszej formie – kontynuował.

Kontuzje Ake i Fodena

Manchester City występ w środowym meczu okupił urazami Nathana Ake i Phila Fodena. Drugiego z nich szkoleniowiec zdecydował się zmienić już w przerwie, wprowadzając w jego miejsce Raheema Sterlinga.

– Nathan ma problem z plecami, zobaczymy jutro. Phil miał problem z kostką na początku meczu i trochę się z tym męczył. Jako środek ostrożności postanowiłem wprowadził w jego miejsce Raheema – dodał Guardiola.

Teraz Manchester City przygotowywał będzie się do sobotniego spotkania w Premier League, w którym przed własną publicznością zmierzy się z Wolverhamptonem.