Inzaghi: Marciniak podjął słuszną decyzję wyrzucając mnie na trybuny

Simone Inzaghi wziął udział w konferencji prasowej przed rewanżowym meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym Inter Mediolan będzie bronił jednobramkowej zaliczki z pierwszego meczu przeciwko FC Porto. Szkoleniowiec nerazzurrich odniósł się także do Szymona Marciniaka, który prowadził już w tym sezonie mecz włoskiego zespołu w Champions League.

Simone Inzaghi
PressFocus Na zdjęciu: Simone Inzaghi
  • Marciniak sędziował w meczu Interu w fazie grupowej Ligi Mistrzów
  • Polski sędzia poprowadzi także rewanżowy pojedynek 1/8 finału z FC Porto
  • Inzaghi odniósł się do decyzji polskiego arbitra

Inzaghi skomentował decyzję Marciniaka

– Wiemy, że mamy do czynienia z zespołem wysokiej jakości. Widzieliśmy ich w pierwszym meczu, są mocni w sytuacjach jeden na jeden. Znamy statystyki Porto, Włosi zawsze cierpieli w pojedynkach przeciwko nim w ostatnich latach, ale przygotowaliśmy się jak najlepiej, szanując Porto i przede wszystkim skupiając się na sobie – mówił Inzaghi.

– Myślę, że naprzeciw siebie staną dwie silne drużyny prezentujące podobny poziom. Możemy awansować do ćwierćfinału, czego Inter nie potrafi osiągnąć od pewnego czasu. Porto ma doświadczenie w takich meczach, dlatego będziemy musieli być maksymalnie skoncentrowani – dodał.

Wtorkowy mecz Interu z Porto poprowadzi Szymon Marciniak. Polski arbiter miał już okazję poprowadzić jedno spotkanie nerazzurrich w tym sezonie. Był to pojedynek fazy grupowej przeciwko Barcelonie na Camp Nou (3:3). – Tamto spotkanie poprowadził bardzo dobrze i myślę, że we wtorek będzie tak samo. Uważam, że podjął słuszną decyzję wyrzucając mnie na trybuny, gdy nie udało nam się zdobyć zwycięskiej bramki – przyznał Inzaghi.

Zobacz również: Skriniar wróci do gry przeciwko Porto?

Komentarze