Haaland wyprzedził Robbena, Rooneya i Kluiverta: penta-trick zrobił robotę

Erling Haaland w wieku 22 lat może pochwalić się bilansem 33 goli w Lidze Mistrzów. Potrzebował do tego zaledwie 25 spotkań. Norweski napastnik we wtorkowy wieczór w znacznym stopniu przyczynił się do tego, że Manchester City zmiótł z planszy RB Lipsk.

Erling Haaland
  • Erling Haaland we wtorkowy wieczór zrobił coś niezwykłego
  • Norweski napastnik strzelił pięc goli w jednym spotkaniu, potrzebując do tego zaledwie 57 minut
  • W klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów zajmuje już 23. miejsce

Haaland jak automat do zdobywania bramek

Erling Haaland to zdecydowanie jeden z najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów. Dzięki swojemu niezwykłemu wyczynowi w starciu z RB Lipsk w ramach 1/8 finału rozgrywek za plecami napastnika Manchesteru City w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów znalazło się wiele uznanych nazwisk.

Były napastnik FC Salzburg i Borussii Dortmund ma na swoim koncie 33 trafienia w elitarnych rozgrywkach, zajmując 23. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Ligi Mistrzów ex aequo z Fernando Morientesem. Były napastnik Realu Madryt potrzebował jednak 93 spotkań, aby osiągnąć taki wynik.

Haaland po magicznej nocy. “To moja supermoc”

Erling Haaland po strzeleniu pięciu goli Erling Haaland w dużym stopniu przyczynił się do tego, że Manchester City pewnie pokonał w dwumeczu RB Lipsk (7:0) i awansował do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Norweg zaliczył swojego pierwszego penta-tricka w karierze, potrzebując do zrealizowania tego celu 57 minut. – To był świetny wieczór. Po pierwsze jestem dumny,

Wtorkowy penta-trick w wykonaniu Haalanda sprawił, że za plecami Norwega znaleźli się w klasyfikacji strzelców Champions League tacy kozacy jak: Arjen Robben (31 goli), Samuel Eto’o, Antoine Griezmann, Wayne Rooney, Kaka, Frencisco Gento (wszyscy 30 goli), David Trezeguet, Roy Maakay i Patrick Kluivert (wszyscy z 29 golami), a także Jean-Pierre Papin, Edin Dzeko i Ryan Giggs (wszyscy z 28 golami).

Haaland licząc wszystkie rozgrywki, zdobył w tym sezonie 39 bramek w 36 meczach.