Finał Ligi Mistrzów przeniesiony do Porto. Oficjalne stanowisko UEFA

Puchar Ligi Mistrzów
Puchar Ligi Mistrzów fot. PressFocus

Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 29 maja. Pierwotnie mecz miał odbyć się w Stambule, gdzie swego czasu po prestiżowe trofeum sięgnął Liverpool. Ostatecznie tureckie miasto nie będzie jednak gospodarzem spotkania o Puchar Europy, a miano to zostało przydzielone portugalskiemu Porto – poinformowała w czwartek UEFA.

Finał Ligi Mistrzów odbędzie się w Porto

Finał Ligi Mistrzów odbędzie się z udziałem Man City i Chelsea. Tym samym będzie miała miejsce prawdziwa bitwa o Anglię w starciu o prestiżowe trofeum. Na dzisiaj faworytem wydają się podopieczni Josepa Guardioli. Niemniej team Thomasa Tuchela w tym sezonie pokazał już niejednokrotnie, że wie, jak ma grać przeciwko Obywatelom.

W ostatnim czasie UEFA prowadziła rozmowy na temat przeniesienia finału Ligi Mistrzów z przedstawicielami różnych miast. W mediach pojawiał się temat przeniesienia spotkania do Londynu na słynny obiekt Wembley. Była też popularyzowana opcja ze szkockim stadionem Hampden Park. Wybór ostatecznie padł na Porto i Estadio do Dragao.

Frekwencja na stadionie o pojemności 50 tysięcy miejsc zostanie z pewnością ograniczona. Na dzisiaj nie wiadomo, ilu dokładnie kibiców będzie mogło obejrzeć starcie z udziałem The Citizens oraz teamu ze Stamford Bridge. Niemniej już pojawiły się głosy, że UEFA, zmieniając gospodarza, nie kierowała się dobrem kibiców. Gdyby tak było, to mecz z udziałem dwóch przedstawicieli Premier League odbyłby się na Wyspach Brytyjskich, gdzie na trybunach mogłoby się pojawić na 20 tysięcy widzów, twierdzą zwolennicy tego typu rozwiązania.

Turcja czerwoną strefą dla Brytyjczyków

Przypomnijmy, że plan był taki, że aby finał Ligi Mistrzów odbył się na 76-tysięcznym stadionie Ataturk w Stambule, ale UEFA musiała rozważyć alternatywne plany, gdy okazało się, że Wielka Brytania umieściła Turcję na czerwonej liście podróży, dając do zrozumienia, że kibice nie będą mogli wybrać się na spotkanie Man City – Chelsea.

Odnotujmy, że Stambuł już drugi raz z rzędu stracił prawo do organizowania finału Ligi Mistrzów. W minionym roku najważniejszy mecz rozgrywek odbył się w Lizbonie, gdzie Bayern Monachium po golu Kinsgleya Comana pokonał Paris Saint-Germain 1:0.

Tymczasem w kontekście Ligi Europy kłopotu nie ma żadnego. Finał tych rozgrywek odbędzie się w Gdańsku, a zmierzą się w nim Villarreal i Man Utd. Bój rozegrany zostanie 26 maja. Z kolei na trybunach ma się pojawić 9,5 tysiąca widzów, czyli 25 procent pojemności stadionu.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 29. maja 2021 20:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze