El. LM: Piast remisuje na Białorusi

Waldemar Fornalik

Piast Gliwice zremisował 1:1 na wyjeździe z BATE Borysow w pierwszym spotkaniu pierwszej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie za tydzień w Gliwicach.

W pierwszym kwadransie kibice oglądali wyrównane widowisko. W 15. minucie Piast stworzył pierwszą groźniejszą sytuację. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Czerwiński, ale główkował obok bramki.

Pięć minut później ponownie było groźnie pod bramką gospodarzy. Po dośrodkowaniu Valencii z lewego skrzydła, piłki w polu karnym nie sięgnęli Parzyszek i Felix. W 21. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Dziczek, ale na posterunku był bramkarze BATE.

Białorusini starali się odpowiadać na akcje Piasta, ale bez większego efektu. Tymczasem w 36. minucie mistrzowie Polski objęli prowadzenie. Po uderzeniu Felixa, bramkarz gospodarzy odbił piłkę przed siebie, co wykorzystał dobrze ustawiony Parzyszek, uderzeniem głową trafiając do siatki. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Druga połowa rozpoczęła się od celnego strzału Konczkowskiego z prawej strony pola karnego, ale bramkarz BATE odbił futbolówkę na rzut rożny. W kolejnych minutach inicjatywa należała do gospodarzy, którzy coraz częściej gościli w polu karnym Piasta. Coraz więcej pracy miał również Plach, który bronił uderzenie między innymi Moukama z rzutu wolnego.

W 64. minucie gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Po płaskim dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłka trafiła w polu karnym do Draguna, który precyzyjnym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi Piasta.

Kolejne minuty to wyrównany pojedynek z obu stron. Obie drużyny szukały swoich okazji, ale ostatecznie wynik remisowy utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. BATE kończyło ten mecz w osłabieniu, po tym jak w końcówce spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Dragun.

BATE Borysów – Piast Gliwice 1:1 (0:1)

0:1 Parzyszek 36′
1:1 Dragun 64′