Dwie wątpliwości Inzaghiego przed finałem Ligi Mistrzów

Inter Mediolan przygotowuje się już do finału Ligi Mistrzów. Włoskie media uważają, że Simone Inzaghi głowi się nad obsadą dwóch pozycji.

Romelu Lukaku
Obserwuj nas w
IMAGO / Jonathan Moscrop Na zdjęciu: Romelu Lukaku
  • Inter Mediolan pokonał Torino (1:0) w ostatniej kolejce Serie A
  • Teraz już Nerazzurri mogą skupić się na nadchodzącym finale Ligi Mistrzów
  • Simone Inzaghi ma dwie wątpliwości, co do wyborów personalnych na najważniejsze spotkanie w tym sezonie. Najważniejsze dotyczy obsady ataku

Lukaku czy Dzeko? Ból głowy Inzaghiego

Inter Mediolan w sobotę zapewnił sobie trzecie miejsce na zakończenie sezonu Serie A. Nerazzurri pokonali Torino (1:0) i mogą już skupić się na nadchodzącym finale Ligi Mistrzów.

Jak donoszą włoskie media, Simone Inzaghi ma już w głowie ogólny zarys wyjściowej jedenastki na to prestiżowe starcie. Ma tylko dwie wątpliwości. Pierwsza, najistotniejsza, dotyczy obsady linii ataku. Lautaro Martinez jest pewniakiem, ale pozycja jego partnera jest otwarta. W ostatnich tygodniach świetnie prezentuje się Romelu Lukaku, ale trener skłania się ponoć do wystawienia w podstawowym składzie Edina Dzeko. Belg, z kolei, miałby wejść z ławki na podmęczonego przeciwnika.

Druga wątpliwość dotyczy jednego elementu linii pomocy. Marcelo Brozović poprawił swoją sytuację, strzelając jedynego gola przeciwko Torino. Pomaga mu też fakt, że Henrich Mychitarian dopiero wraca do pełni zdrowia po kontuzji. Być może Ormianin będzie na sobotę gotowy na sto procent, ale obecnie to Chorwat ma przewagę w walce o wyjściowy skład.

Czytaj więcej: L’Equipe doceniło występ Wieteski przeciwko PSG.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze