“Milan to mistrz Włoch, a my mamy swoje problemy”

Antonio Conte po bezbramkowym remisie z Milanem, który poskutkował odpadnięciem Tottenhamu z Ligi Mistrzów, tłumaczył się z fatalnego występu swojej drużyny. Włoch stwierdził, że oba kluby znajdują się w zupełnie innym momencie swoich projektów.

Antonio Conte
PressFocus Na zdjęciu: Antonio Conte
  • Conte po odpadnięciu z Ligi Mistrzów tłumaczył się z występu swojej drużyny
  • Włoch wskazał, że oba zespoły są w innym momencie projektu
  • Szkoleniowiec nie chciał rozmawiać na temat swojej przyszłości

Tottenham rozczarował w dwumeczu z Milanem

– Jeśli chodzi o historię, te dwa kluby są na zupełnie różnych poziomach. Milan zdobył w zeszłym sezonie tytuł Serie A, podczas gdy my cudem przeszliśmy z dziewiątego miejsca na czwarte. Musisz przejść przez ten proces, nie możesz iść na skróty – tłumaczył się Conte.

– Jeśli ludzie myślą, że 13-14 miesięcy wystarczy, aby stać się konkurencyjnymi, to całkowicie się mylą. Dzisiaj zawodnicy ciężko pracowali, ale powinni być bardziej zdecydowani w ataku. Nie zagraliśmy tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Mieliśmy mnóstwo problemów – dodał menedżer Tottenhamu.

Conte nie był w lepszym nastroju, gdy zapytano go, czy pozostanie w Tottenham Hotspur, biorąc pod uwagę, że jego obecny kontrakt wygasa 30 czerwca.

– Cóż za podłe pytanie tego wieczoru. Jestem zmęczony po operacji, a mimo to kontynuuję pracę i szanuję kontrakt. Pod koniec sezonu usiądziemy do wspólnych rozmów i ocenimy. Na pewno będę miał coś do powiedzenia. Nigdy nie wiadomo. Być może to klub zdecyduje się zrezygnować ze mnie znacznie wcześniej? Być może mieli większe oczekiwania, a teraz są rozczarowani – odparł.

Zobacz również: Pioli: Milan będzie kontynuował swój europejski sen

Komentarze