LM: Brugge powstrzymał trio Mbappe, Messi, Neymar

Kylian Mbappe
Pressfocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Brugge sensacyjnie zremisował z Paris Saint-Germain w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów 1:1 (1:1). W wyjściowym składzie wicemistrzów Francji zagrali Neymar, Messi oraz Mbappe, ale nie potrafili pokonać belgijskiej drużyny. Bramki zdobyli Herrera oraz Vanaken.

Kibice z pewnością nie mogli doczekać się tej rywalizacji. Mauricio Pochettino zdecydował się bowiem, że w pierwszym składzie wyjdą Leo Messi, Neymar oraz Mbappe. Zapowiadało to prawdziwy pogrom. Paris Saint-Germain dosyć szybko objęło prowadzenie. W 15. minucie Kylian Mbappe zagrał do Andera Herrery, który posyłając piłkę w lewy dolny róg bramki pokonał bramkarza rywali.

W 27. minucie sprawcą sensacji był Hans Vanaken. Belg oddał strzał na bramkę, który po rykoszecie zaskoczył Keylora Navasa. Szybko sprawy w swoje ręce chciał wziąć Messi, ale Argentyńczyk obił tylko poprzeczkę.

W drugiej połowie wydawało się, że przeważać będą piłkarze PSG, ale nie potrafili uzyskać przewagi na rywalami. Brugge stwarzało sobie nawet więcej sytuacji niż paryżanie. W 81. minucie dobrą okazję miał Mauro Icardi. Argentyńczyk uderzył nieznacznie obok słupka, dlatego mecz zakończył się remisem 1:1.