LM: Benfica ma czego żałować. Komfortowa zaliczka Liverpoolu [WIDEO]

Sadio Mane i Ibrahima Konate
Pressfocus Na zdjęciu: Sadio Mane i Ibrahima Konate

Liverpool do rewanżu 1/4 finału Ligi Mistrzów podejdzie z komfortową zaliczką. Benfica przegrała bowiem 1:3 z zespołem Juergena Kloppa.

• 3:1 to wynik meczu Benfica kontra Liverpool
  • Było to spotkanie w ramach 1/4 finału Ligi Mistrzów
  • Rewanż odbędzie się 13 kwietnia

Do przerwy bez niespodzianki

Liverpool do Lizbony przybył po piąte zwycięstwo, które jednocześnie przybliżyłoby The Reds do udziału w półfinale Ligi Mistrzów. Benfica chciała temu zapobiec, ale od początku musiała bronić się przed atakami drużyny gości, która objęła prowadzenie w 17. minucie. Wówczas Andy Robertson posłał świetnie podanie, dzięki czemu z bramki mogła cieszyć się ekipa Juergena Kloppa.

Na nieszczęście gospodarzy, Liverpool nie chciał zadowolić się jednobramkowym prowadzeniem i w 34. minucie wygrywał 2:0. Mohamed Salah wykonał idealny przerzut na lewą stroną do Luisa Diaza, który podał Sadio Mane. Senegalczyk nie miał problemu ze strzeleniem gola.

Szybki gol dał nadzieję

Cztery minuty po zmianie stron Benfica uwierzyła w siebie, gdyż Rafa zagrał do Darwina Nuneza, a ten wykorzystał złe zachowanie Konate i przymierzył pewnie dolny róg bramki. Lizbończycy nabrali wiatru w żagle, ale nie mieli go wystarczająco dużo, aby doprowadzić do remisu. Zamiast tego Liveprool, który raczej głównie bronił wyniku, zwyciężył ostatecznie 3:1. Naby Keita asystował Diazowi. Kolumbijczyk świetnie wszedł w szesnastkę i zachował zimą krew przy strzale.