Allegri czeka na hit Ligi Mistrzów. “To będzie dobre widowisko”

Massimiliano Allegri
Pressfocus Na zdjęciu: Massimiliano Allegri

Juventus zawodzi w Serie A. W hitowym meczu Ligi Mistrzów z PSG, ma się jednak wspiąć na wyżyny. O spotkaniu wypowiedział się Massimiliano Allegri.

  • Massimiliano Allegri zmaga się z krytyką po tym, jak Juventus zawodzi w Serie A
  • Włoch oczekuje od swojego zespołu poprawy
  • Celem opiekuna turyńczyków jest dorównanie do poziomu PSG, najbliższego rywala Juventusu

Juventus chce zagrać na poziomie PSG

9 na 15 zdobytych punktów nie jest bardzo złym rezultatem. Chyba, że prowadzisz tak wieli klub jak Juventus, Wtedy fani mogą mieć do siebie pretensje o to, że tracisz kontakt ze ścisłą czołówką już na starcie sezonu. Turyńczycy mają aktualnie cztery oczka mniej od pierwszej w tabeli Serie A Atalanty. Massimiliano Allegri koncentruje się już jednak na dzisiejszym meczu z PSG w Lidze Mistrzów. Włoch chce, aby jego zespół osiągnął poziom taki, jaki prezentują paryżanie.

Zaczynamy fazę grupową, potrzebujemy 10 punktów, aby się zakwalifikować. Stawiamy czoła niezwykłej drużynie, faworytowi nr 1 do wygrania [Ligi Mistrzów]. Naszym celem jest być na ich poziomie, Juventus zagra świetny technicznie mecz, to będzie dobre widowisko. Musimy robić krok po kroku, musimy pracować i poprawiać się – powiedział opiekun Juventusu.

Jutro zmierzymy się z silnym zespołem i kluczowe będzie dobre operowanie piłką. Oni mają tak wiele techniki, że musimy dobrze pracować. Neymar, Mbappe i Messi są tak silni, że łatwo znajdują pozycję. Musimy być w stanie zatrzymać ich, gdy nie mamy piłki, ale także gdy ją mamy i zrobimy to – zapowiedział Massimiliano Allegri. Początek dzisiejszego meczu PSG – Juventus o godzinie 21:00.

Czytaj także: Trener PSG nie lekceważy Juventusu. “Trudno ich pokonać”

Komentarze