Polskie kluby poznały rywali w 3. rundzie el. do Ligi Konferencji!

Mark Tamas (z prawej) ze Śląska
Mark Tamas (z prawej) ze Śląska PressFocus

W eliminacjach do Ligi Konferencji występują trzy polskie zespoły. Dziś poznały one swoich ewentualnych rywali w trzeciej rundzie. Póki co muszą skupić się na swoich rywalach w drugiej rundzie, ale już w poniedziałek UEFA wylosowała potencjalnych rywali zespołów Ekstraklasy w kolejnej fazie. Raków Częstochowa spotka się z Rubinem Kazań, a Pogoń Szczecin spróbuje swoje siły z kimś z dwójki CSKA Sofia – FK Liepaja. Śląsk Wrocław może zaś zmierzyć się ze zwycięzcą dwumeczu Arda Kyrdżali – Hapoel Beer Szewa.

  • Polskie kluby: Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i Śląsk Wrocław wezmą udział w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji
  • Jeżeli pokonają swoich rywali w tej rundzie, w poniedziałek poznali już ewentualnych przeciwników w kolejnej fazie
  • Raków Częstochowa będzie w niej musiał zmierzyć się z Rubinem Kazań, Pogoń Szczecin ze zwycięzcą dwumeczu CSKA Sofia – FK Liepaja, a Śląsk Wrocław z kimś z dwójki Arda Kyrdżali – Hapoel Beer Szewa

Niezbyt łaskawe losowanie dla polskich klubów

Raków Częstochowa rozpocznie eliminacje do Ligi Konferencji w drugiej rundzie. Już w czwartek rozegra swoje pierwsze spotkanie z litewską Suduvą Mariampol. Tydzień później obejrzymy rewanż. Jeżeli podopieczni Marka Papszuna wyjdą z tego boju zwycięsko, czeka ich nie lada wyzwanie pod postacią rosyjskiego Rubina Kazań.

Pogoń również rozpocznie swoje zmagania od drugiej rundy. W niej zmierzy się w dwumeczu z chorwackim NK Osijek. Jeżeli Portowcom uda się wyeliminować rywala, w kolejnej rundzie spotkają się z kimś z dwójki: CSKA Sofia – FK Liepaja.

Śląsk Wrocław w pierwszej rundzie nie dał szans estońskiemu Paide. W najbliższy czwartek rozegra pierwsze spotkanie z Araratem Erywań. Jeżeli po rozegranym tydzień później rewanżu okaże się lepszy, w trzeciej rundzie czekać na graczy Jacka Magiery będzie zwycięzca dwumeczu Arda Kyrdżali – Hapoel Beer Szewa.

Można śmiało uznać, że los nie był zbyt łaskawy dla polskich klubów. Rubin Kazań, CSKA Sofia czy Hapoel Beer Szewa regularnie występujące w europejskich pucharach. Poniżej znajdziecie pełny wynik losowania par trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji.

Przeczytaj również: Legia Warszawa poznała rywala w 3. rundzie eliminacji do LM!

Komentarze