Lechia nie zawiodła w Macedonii, Biało-zieloni z awansem

Rafał Pietrzak

Lechia Gdańsk zgodnie z przewidywaniami przypieczętowała swój awans do II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Tomasza Kaczmarka pokonali w czwartek na wyjeździe Akademiję Pandev (2:1). Gola na wagę wygranej Biało-zielonych strzelił Rafał Pietrzak, który pojawił się na boisku po przerwie.

• Lechia Gdańsk awansowała do kolejnej rundy rozgrywek, wygrywając w dwumeczu z ekipą z Macedonii 6:2
  • W czwartkowym boju bramki dla lechistów zdobyli Maciej Gajos i Rafał Pietrzak
  • W następnej rundzie Ligi Konferencji Europy rywalem lechistów będzie Rapid Wiedeń

Lechia zgodnie z planem wywalczyła awans

Lechia Gdańsk w roli zdecydowanego faworyta przystępowała do rewanżowej potyczki z Akademiją Pandev. Drużyna Tomasza Kaczmarka chciała jednocześnie wygrać drugie spotkanie w sezonie 2022/2023, aby w dobrych nastrojach przystąpić do starcia pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy przeciwko Wiśle Płock.

W pierwszej połowie gospodarze często dochodzili do głosu, ale świetnie dysponowany między słupkami bramki Lechii był Dusan Kuciak. Doświadczony bramkarz miał też sporo szczęścia, gdy w 17. minucie rywale oddali strzały, które za każdym razem były blokowane.

Wynik rywalizacji został natomiast otwarty w 36. minucie. Z bardzo dobrej strony pokazał się Maciej Gajos, oddając uderzenie z dystansu. Pomocnik Biało-zielonych przymierzył precyzyjnie i na przerwę Lechia udała się z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie padły z kolei dwa gole. Najpierw do wyrównania doprowadził Dimitar Mitrowski, który strzałem z bliska wykorzystał podanie Ousmany. Tymczasem ostatnie słowo należało do wprowadzonego w 78. minucie Rafała Pietrzak. Obrońca lechistów celnym strzałem z kilku metrów zapewnił wygraną gdańszczanom 2:1.