Znamy priorytety Barcelony po zatrudnieniu Xaviego

Gavi
Pressfocus Na zdjęciu: Gavi

Xavi zostanie dziś zaprezentowany jako trener Barcelony. Fabrizio Romano ujawnił jaki plany po zatrudnienia nowego trenera ma kataloński klub.

  • Barcelona zatrudniła Xaviego jako nowego trenera
  • Hiszpan ma otrzymać napastnika w zimowym oknie transferowym
  • Ponadto kataloński klub ma przedłużyć kontrakty z trzema graczami

Barcelona zadba o przyszłość i teraźniejszość

Dla Barcelony nadchodzą lepsze czasy. Przynajmniej takie nadzieje mają jej kibice po tym, jak w roli pierwszego trenera zatrudniony został Xavi Hernandez, który zastąpił Ronalda Koemana. Hiszpan dzisiaj ma zostać zaprezentowany jako szkoleniowiec Blaugrany. Co zamierza zrobić później kataloński klub?

Fabrizio Romano poinformował na Twitterze, że Barcelona prowadzi negocjacje z dwoma piłkarzami i wkrótce zaoferuje im nowe umowy. Jednym z nich jest Gavi. W niezwykle uzdolnionym 17-latku Blaugrana widzi ogromny talent i gracza, która ma stanowić o jej sile przez długie lata. Aktualny kontrakt Hiszpana wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku.

Jeszcze prędzej wygasa umowa Ousmane’a Dembele. Francuz ma kontrakt z Barceloną ważny tylko do 30 czerwca 2022 roku. Francuz już 1 stycznia będzie mógł związać się z nowym klubem umową obowiązującą od lipca. Blaugrana nie zamierza do tego dopuścić. Wciąż wierzy bowiem w 24-latka, chociaż ten niemal przez cały czas leczy kontuzje.

Jeżeli Gavi i Dembele podpiszą nowe kontrakty, Barcelona swoją uwagę skieruje na Ronalda Araujo. Urugwajczyk także ma przedłużyć swoją umowę. Kataloński klub myśli także o teraźniejszości. W zimowym oknie transferowym zamierza bowiem sprowadzić nowego napastnika. Problemy zdrowotne ma bowiem Sergio Aguero. Z kolei Luuk de Jong nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań.

Czytaj także: Xavi – ostatnia szansa Barcy na powrót do korzeni?

Komentarze