Złota Piłka dla Jude’a Bellinghama? Anglik ma innego faworyta!

Jude Bellingham stwierdził, że to Vinicius Junior powinien otrzymać Złotą Piłkę 2024. Zdaniem Anglika popularny "Vini" jest najlepszy na świecie.

Jude Belingham
Obserwuj nas w
PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY/Alamy Na zdjęciu: Jude Belingham

Bellingham czy Vinicius?

Gala rozdania najważniejszych piłkarskich nagród, w tym słynnej Złotej Piłki zbliża się coraz większymi krokami. Zakończyły się już rozgrywki ligowe we wszystkich najważniejszych krajach, a za chwilę odbędzie się finał Ligi Mistrzów. Do tego w tym roku dochodzą dwa wielkie turnieje, czyli Euro 2024 w Niemczech oraz Copa America w Stanach Zjednoczonych. To właśnie być może wynik w tych zmaganiach zdecyduje o tym, kto wygra tę prestiżową nagrodę.

POLECAMY TAKŻE

Faworytów – przynajmniej na dzisiaj – jest kilku. Wśród najpoważniejszych z pewnością jest Vinicius Junior, Kylian Mbappe oraz Jude Bellingham. Według wielu finałowe starcie może rozegrać się pomiędzy graczami Realu Madryt. Obaj w tym sezonie byli absolutnymi liderami zespołu ze stolicy Hiszpanii i znacząco przyczynili się do wygrania La Liga. Dodatkowo mają jeszcze szansę na triumf w Lidze Mistrzów oraz medale ze swoimi reprezentacjami. Jednocześnie obaj nie szczędzą sobie komplementów i miłych słów na temat tego, kto z nich może otrzymać Złotą Piłkę 2024. Jude Bellingham stwierdził, że to Brazylijczyk powinien sięgnąć po tę nagrodę.

Złota Piłka? Dla mnie Vinicius jest najlepszy na świecie. Tworzy magię z niczego. Ma wszystko, aby być najlepszym piłkarzem. Vini też powiedział, że to ja jestem najlepszy, więc w takim razie możemy podzielić tę nagrodę na pół – powiedział Anglik cytowany przez “Los Galacticos” na platformie X (dawniej Twitter).

Czytaj więcej: Wyjaśniła się przyszłość Unaia Emery’ego. Wszystko jasne

Kto powinien otrzymać Złotą Piłkę 2024?

Jude Bellingham 28%
Vinicius Junior 61%
Kylian Mbappe 3%
Ktoś inny 8%
130+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Jude Bellingham
  • Vinicius Junior
  • Kylian Mbappe
  • Ktoś inny

Komentarze