Zinedine Zidane zdecydował się odejść z Realu Madryt!

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane PressFocus

Fabrizio Romano poinformował poprzez swoje konto twitterowe, że Zinedine Zidane zdecydował się odejść z Realu Madryt ze skutkiem natychmiastowym.

  • Chęć odejścia zakomunikował sam Zinedine Zidane
  • Nie wiadomo jeszcze, czy Francuz w najbliższym czasie powróci do zawodu
  • Pojawił się wakat na stanowisku trenera Królewskich. Wśród pożądanych: Antonio Conte czy Massimiliano Allegri

Zinedine Zidane odchodzi z Realu Madryt

Fabrizio Romano poinformował, że Zinedine Zidane postanowił odejść z zespołu Realu Madryt ze skutkiem natychmiastowym. Popularny dziennikarz zaznaczył, że jest to wiadomość pochodząca ekskluzywnie od niego. Jeżeli rzeczywiście do tego dojdzie, zakończą się dywagacje na temat przyszłości Francuza w Madrycie, a rozpocznie się casting na nowego szkoleniowca Los Blancos. Wśród kandydatów wymienia się włoski zaciąg: Massimiliano Allegriego oraz Antonio Conte, który w środę rozstał się z Interem Mediolan. Ponadto nadal brany jest pod uwagę trener rezerw Realu Madryt, Raul Gonzalez.

Spośród powodów, przez które Zinedine Zidane zdecydował się opuścić Los Blancos wymienia się permanentne problemy zdrowotne kluczowych graczy. Nie wiadomo jeszcze, czy Francuz zdecyduje się natychmiast powrócić do pracy szkoleniowej, czy może – wzorem Pepa Guardioli w 2012 roku – postanowi zrobić sobie przerwę od światowego futbolu.

Zidane-trener to żywa legenda Realu Madryt. Poprowadził Królewskich do trzech Lig Mistrzów, dwóch mistrzostw Hiszpanii, a także sześciu innych trofeów. W tym sezonie nie zdołał wywalczyć z Los Blancos żadnego trofeum, ale do ostatniej kolejki walczył o La Ligę, a z europejskimi rozgrywkami pożegnał się dopiero w półfinale.

Komentarze