Xavi zostanie trenerem Barcelony! Porozumienie z Katarczykami osiągnięte

Xavi Hernandez
Pressfocus Na zdjęciu: Xavi Hernandez

Xavi Hernandez spełni swoje marzenie i zostanie trenem Barcelony. Kataloński klub osiągnął porozumienie z katarskim pracodawcą swojego byłego piłkarza. Informacje te potwierdził dyrektor generalny Al Sadd.

  • Z Kataru nadchodzą dobre wieści dla kibiców Barcelony
  • Dyrektor generalny Al Sadd poinformował, że klub wydał zgodę na przenosiny Xaviego do swojego byłego klubu
  • Teraz pozostaje czekać na oficjalne ogłoszenie katalońskiego klubu

Xavi wróci na Camp Nou

Będąca w kryzysie sportowym Barcelona, od kilkunastu dni poszukiwała nowego szkoleniowca. Głównym kandydatem od samego początku był Xavi Hernandez, który prowadzi aktualnie katarski Al Sadd. Legenda katalońskiego klubu marzyła jednak o powrocie na Camp Nou. Blaugranie pozostało zatem wypracowanie porozumienia.

Delegacja Barcelony poleciała do Kataru, aby negocjować transfer Xaviego. Porozumienie zostało osiągnięte, o czym poinformował dyrektor generalny Al Sadd.

Administracja Al Sadd wydała zgodę w sprawie odejścia Xaviego do Barcelony po zapłaceniu klauzuli zapisanej w kontrakcie (pięć milionów euro). Uzgodniliśmy z Barceloną warunki współpracy w przyszłości. Xavi jest ważną częścią historii Al Sadd i życzymy mu powodzenia w kolejnym etapie – wyjaśnił Turki Al-Ali.

W ostatnich dniach Xavi poinformował nas, że pragnie wrócić do Barcelony w tym szczególnym czasie, kiedy klub przeżywa kryzys. Rozumiemy to i postanowiliśmy pozwolić mu wybrać tę drogę – dodał dyrektor Al Sadd.

Kibice Barcelony z niecierpliwością będą zatem czekać teraz na komunikat Blaugrany, który może nadejść w każdej chwili. Przed Xavim sporo pracy. Zespół zajmuje bowiem dopiero dziewiąte miejsce w tabeli La Ligi. Do liderującego Realu Sociedad tracili dziewięć punktów, przy jednym zaległym meczu.

Czytaj także: Barcelona ustaliła priorytet transferowy. Ma też opcję rezerwową

Komentarze