Fatalna statystyka Xaviego. Tylko Koeman był gorszy

FC Barcelona w niedzielę przegrała u siebie z Gironą FC (2:4) i znacznie oddaliła się od szczytu tabeli La Ligi. Jak wyliczył jeden z dziennikarzy Relevo, Xavi Hernandez ma drugi najniższy odsetek zwycięstw w oficjalnych meczach, jeśli wziąć pod uwagę trenerów, którzy prowadzili klub w ostatnich piętnastu latach.

Xavi
Obserwuj nas w
IMAGO / Pressinphoto Na zdjęciu: Xavi
  • FC Barcelona nie dała w niedzielę rady Gironie (2:4)
  • Była to już szósta utrata punktów w tym sezonie La Ligi w wykonaniu mistrzów kraju
  • Jak wyliczył Fran Martinez z Relevo, tylko Ronald Koeman w ostatnich latach wygrywał procentowo mniej spotkań, niż Xavi Hernandez

Xavi pod tym względem ustępuje tylko Koemanowi

FC Barcelona nie sprostała w niedzielę wyzwaniu. Przegrała z Gironą FC wyraźnie (2:4) i oddaliła się od czołówki tabeli. Mniejszy zespół z Katalonii wykorzystał tym samym potknięcie Realu Madryt z Realem Betis i wrócił na fotel lidera. Na ten moment dystans pomiędzy dwiema ekipami z tego samego regionu wynosi siedem punktów.

Nic zatem dziwnego, że coraz mocniej krytykowany jest Xavi Hernandez. Szkoleniowiec po raz kolejny nie pomógł drużynie, ani swoją pierwotną taktyką, ani zmianami już w trakcie spotkania. Fran Martinez z Relevo często dzieli się ciekawymi statystykami ze świata La Ligi. Tuż po spotkaniu dziennikarz opublikował dość niespodziewane wyliczenia.

Według nich, Xavi Hernandez wygrywa niemal najmniej spotkań spośród wszystkich trenerów, którzy prowadzili FC Barcelonę w ostatnich piętnastu latach. Odsetek zwycięstw obecnego szkoleniowca wynosi 62,16 procenta. Nawet Quique Setien wygrał 64 procent ze swoich meczów. Z kolei jedynym trenerem z gorszym wynikiem od 43-latka jest powszechnie krytykowany Ronald Koeman (58,2 procenta). Jasne jest, że Xavi pracuje najdłużej spośród wszystkich wymienionych. Na jego niewątpliwą korzyść przemawia też zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. Postawa jego drużyny wzbudza jednak coraz więcej polemiki.

Czytaj więcej: Trener Girony: Zwycięstwo nad Barceloną najbardziej wyjątkowe w mojej karierze.

Komentarze

Na temat “Fatalna statystyka Xaviego. Tylko Koeman był gorszy