Xavi: faworytem nadal jest Real Madryt

Xavi Hernandez
PressFocus Na zdjęciu: Xavi Hernandez

Po efektownej wygranej z Sevillą Xavi ocenił spotkanie na Camp Nou i odniósł się do przewagi, jaką Barcelona wypracowała nad drugim Realem Madryt. Słowa szkoleniowca Blaugrany mogą brzmieć zaskakująco.

• Barcelona pewnie pokonała Sevillę
  • Katalończycy wygrali po trafieniach Alby, Gaviego i Raphinhii
  • Trener Blaugrany wypowiedział się na konferencji prasowej nie tylko o pojedynku z Andaluzyjczykami

Barcelona chce wygrać wszystko, ale Real jest faworytem

– Przeszliśmy przez wiele niepokonanych spotkań i ważne było, aby wygrać komfortowo. W ostatnich kilku meczach Sevilla grała z nami nisko ustawionym blokiem defensywnym, co było dla nas trudne. Tym razem stworzyliśmy wiele szans. Sprawy przybierają dobry obrót, ponieważ praca zawodników jest nadzwyczajna – rozpoczął Xavi.

Nazywając starcie z Sevillą “kluczowym meczem”, Xavi zauważył, że jego podopieczni “zostawili Real Madryt osiem punktów za sobą i choć jest jeszcze wcześnie, to jest to duży dystans”. – Teraz jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji. Lubimy być liderami i korzystać z tej przewagi. Mieliśmy dwa bardzo dobre mecze, które dają nam dużo pewności siebie – wyjaśnił szkoleniowiec Barcelony, nawiązując również do środowego triumfu 3-1 w pojedynku z Betisem.

Sevilla na deskach, koncert Barcy po przerwie
Raphinha

FC Barcelona pokonała Sevillę 3:0 w meczu 20. kolejki La Liga. Bramki dla Katalończyków zdobywali Alba, Gavi oraz Raphinha. Blaugrana powiększyła przewagę nad Realem Madryt do ośmiu punktów. Alba, Gavi i Raphinha strzelcami goli Koncert Barcelony po przerwie Trudna sytuacja Sevilli Wspaniała gra Barcelony po przerwie, cichy występ Lewandowskiego Przed spotkaniem apetyty w Barcelonie były

Poza tym Xavi nie widzi Barcy jako faworyta, ale zamiast tego jako “kandydata” do zdobycia pierwszego tytułu w La Liga od 2019 roku. – Faworytem nadal jest Real Madryt, który jest obecnym mistrzem Hiszpanii i triumfatorem Ligi Mistrzów – zakończył Xavi, choć równocześnie twierdził, że jego skład ma “zdolność do wygrania wszystkich tytułów, które pozostały” do wygrania.