Valencia zatrzymała kolejnego giganta. Atletico nadal w gazie

Piłkarze Atletico Madryt
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Atletico Madryt

Kilka tygodniu temu Valencia niespodziewanie pokonała 4:1 Real Madryt. Teraz pokusiła się o kolejną niespodziankę. W wyjazdowym meczu zremisowała 2:2 z Barceloną. W sobotę kolejne trzy punkty na swoje konto zapisało również Atletico Madryt, które pewnie 3:1 pokonało na Wanda Metropolitano Elche. Ze zwycięstw cieszyli się również piłkarze Levante i Villarreal. Niespodziankę sprawił Real Valladolid, który na wyjeździe urwał punkty Sevilli.

Atletico Madryt – Elche CF 3:1

Atletico przystępowało do sobotniego meczu w roli zdecydowanego faworyta i doskonale wywiązało się z tej roli. Los Rojiblancos prowadzenie objęli już kilka minut przed przerwą po strzale Luisa Suareza. W drugiej połowie Urugwajczyk podwyższył na 2:0, ale kontaktowym trafieniem odpowiedział Lucas Boye. Było to jednak wszystko, na co było stać gości w tym meczu. W 80. minucie wynik meczu na 3:1 ustalił Diego Costa, który wykorzystał rzut karny. Dla Atletico to dziewiąte zwycięstwo w 12 ligowym spotkaniu w tym sezonie. Dzięki niemu drużyna umocniła się na prowadzeniu w ligowej tabeli i mogła spokojnie czekać na wyniki pozostałych spotkań w tej kolejce.

Pełna relacja z meczu >>

FC Barcelona – Valencia CF 2:2

Zespoły Barcelony i Valencii w sobotnie popołudnie stworzyły świetne widowisko. W pierwszej jego połowie, choć Barcelona zdominowała posiadanie piłki, więcej groźnych sytuacji stworzyli goście. Jedną z nich na gola zamienił Mouctar Diakhaby. Gdy wydawało się, że goście zejdą na przerwę ze skromnym prowadzeniem, tuż przed nią do wyrównania doprowadził Lionel Messi. W drugiej odsłonie również obejrzeliśmy dwa gole. Najpierw Dumę Katalonii na prowadzenie wyprowadził Ronald Araujo, a następnie jeden punkt Valencii uratował Maxi Gomez.

UD Levante – Real Sociedad 2:1

Real Sociedad jeszcze niedawno plasował się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli, a teraz notuję serię pięciu kolejnych meczów bez wygranej. W sobotę drużyna z San Sebastian doznała drugiej porażki z rzędu, tym razem uznając wyższość Levante. Mecz ułożył się o myśli gości z Kraju Basków, bowiem prowadził po trafieniu Alexandra Isaka, ale Levante szybko wyrównało po strzale Rogera Martiego. O końcowym wyniku meczu zadecydowała sytuacja z końcówki meczu, kiedy w 87. minucie zwycięskiego dla Levante gola zdobył Jorge de Frutos.

Osasuna Pampeluna – Villarreal CF 1:3

Villarreal jest już niepokonany od 11 spotkań. Żółte Łodzie Podwodne stanęły na wysokości zadania i pewnie 3:1 pokonały na wyjeździe Osasunę Pampeluna. Goście już do przerwy prowadzili 2:0, ale w drugiej połowie grająca w osłabieniu Osasuna zdobyła kontaktowego gola. Ostatecznie słowo należało jednak do przyjezdnych.

Sevilla FC – Real Valladolid 1:1

W ostatnim sobotnim meczu nie obeszło się bez niespodzianki. Faworyzowana Sevilla straciła na własnym stadionie punkty z Realem Valladolid. Gospodarze prowadzili w tym meczu po trafieniu Lucasa Ocamposa z rzutu karnego, ale do wyrównania w samej końcówce doprowadził Raul Garcia.