Władze Valencii straciły cierpliwość. Zmiana na stanowisku trenera

Javi Gracia
Javi Gracia PressFocus

Javi Gracia nie jest już trenerem Valencii. Władze hiszpańskiego klubu w poniedziałek poinformowały o zwolnieniu 51-letniego szkoleniowca. Decyzja zapadła po niedzielnej porażce 2:3 z Barceloną na Estadio Mestalla.

Javi Gracia zwolniony przez Valencię

Do niedzielnego spotkania 34. kolejki La Liga w roli zdecydowanego faworyta przystępowała walcząco o mistrzostwo Hiszpanii FC Barcelona. Valencia choć postawiła rywalom ze stolicy Katalonii trudne warunki, ostatecznie musiała uznać wyższość wyżej notowanego przeciwnika. Drużyna Ronalda Koemana wygrała na Estadio Mestalla 3:2 po dwóch golach Lionela Messiego i jednym Antoine’a Griezmanna.

Dla Valencii była to już 14 porażka w obecnym sezonie, a także szóste ligowe spotkanie bez zwycięstwa. W tym czasie drużyna z Walencji zapisała na swoje konto tylko trzy punkty i spadła na 14. miejsce w ligowej tabeli. Taki wynik najwyraźniej nie satysfakcjonuje władz hiszpańskiego klubu, które w poniedziałek podjęły decyzję o rozstaniu z Javim Gracią.

“Klub chciałby publicznie podziękować mu za jego pracę i poświęcenie w czasie, gdy trenował drużynę, oraz życzyć mu jak największych sukcesów w przyszłości” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. Javi Gracia z zespołem Valencii pracował od końcówki lipca 2020 roku, po tym jak władze klubu kilka tygodni wcześniej rozstały się z Albertem Celadesem.

Valencia poinformowała jednocześnie, że drużynę do końca sezonu tymczasowo poprowadzi były obrońca reprezentacji Hiszpanii i Valenci Salvador Gonzalez “Voro”. W podobnej roli wystąpił już w ubiegłym roku. Pierwszym spotkaniem, w którym poprowadzi zespół będzie pojedynek z Realem Valladolid, który zaplanowany jest na 9 maja.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 5. maja 2021 13:36.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze