Real negocjuje nowy kontrakt ze swoim gwiazdorem

Vinicius Junior
PressFocus Na zdjęciu: Vinicius Junior

Real Madryt planuje przedłużyć kontrakt z Viniciusem Juniorem. jak podaje serwis Goal.com obie strony są bliskie osiągnięcia porozumienia w tej kwestii, a zawodnik stanie się jednym z lepiej opłacanych graczy Królewskich.

  • Vinicius jest kluczową postacią Realu Madryt w tym sezonie
  • Według Goal.com zawodnik doczeka się nowego kontraktu
  • Brazylijczyk będzie zarabiał dziesięć milionów euro rocznie

Spora podwyżka dla Brazylijczyka

Vinicius Junior stał się w tym sezonie jednym z lepszych zawodników Realu Madryt. Wraz z Karimem Benzemą stanowią o sile Los Blancos. 21-letni Brazylijczyk znacznie przyczynił się do sukcesów Królewskich w tym sezonie. Jest drugim najlepszym strzelcem w drużynie. Na swoim koncie ma 21 goli i 20 asyst w 50 spotkaniach rozegranych we wszystkich rozgrywkach trwającej kampanii.

Mimo to, jest obecnie jednym z gorzej zarabiających piłkarzy madryckiego klubu, a jego umowa wygasa w czerwcu 2024 roku.

Władze Realu doceniają ogromny wkład zawodnika w grę drużyny, dlatego zaoferowali mu nową umowę. Jak podaje serwis Goal.com nowy kontrakt ma obowiązywać do końca sezonu 2027/28, a Brazylijczyk może liczyć na zarobki rzędu dziesięciu milionów euro netto. W umowie ma również znaleźć się klauzula odejścia, która będzie wynosić bagatela jeden miliard euro.

Według mediów negocjacje są już na finiszu, jednak oficjalnych potwierdzeń możemy spodziewać się dopiero po zakończeniu sezonu. Zarówno Vinicius, jak i Real Madryt skupiają się na udanym zakończeniu tego sezonu i zwycięstwie w finale Ligi Mistrzów. Rywalem Królewskich będzie Liverpool, a decydujące starcie odbędzie się 28 maja. Dopiero po tej dacie doczekamy się złożenia podpisów na nowej umowie.

Zobacz również: Ancelotti ujawnił plany Hazarda. “Ma dużo motywacji”

Komentarze