Arturo Vidal
Arturo Vidal fot. Grzegorz Wajda

Vidal zmieni klub? Chce się czuć ważny

Pomocnik Barcelony Arturo Vidal przyznał, że rozważy odejście z katalońskiego klubu, jeżeli przestanie się czuć w nim ważny.

Czytaj dalej…

Chilijczyk od wielu miesięcy jest nieustannie łączony z powrotem do Włoch. Jego zatrudnieniem poważnie zainteresowany jest Inter Mediolan. Vidal choć zapewnia, że jeszcze przez kilka lat jest w stanie grać na wysokim poziomie, nie rozważa na razie opuszczenia Barcelony.

– Mam 33 lata, ale dzięki dobrym treningom czuję, że mogę grać na najwyższym poziomie jeszcze przez trzy czy cztery kolejne sezony – powiedział Vidal. – Moje dane GPS mówią same za siebie. Wystarczy spojrzeć na całe boisko, po którym się poruszam w każdym meczu.

– Mamy jeszcze dwa miesiące gry. Jestem szczęśliwy i mam tutaj bandę świetnych kolegów z drużyny, ale chcę się czuć ważny. Jeśli tak nie będzie, będę musiał poszukać czegoś innego w mojej karierze. Chcę grać, nie chodzi mi o wszystkie mecze, ale raczej te najtrudniejsze i najważniejsze w walce o trofea – kontynuował Chilijczyk.

Doskonałe relacje z Conte

W przeszłości Vidal z powodzeniem występował w prowadzonym przez Antonio Conte Juventusie. Doświadczony pomocnik trzykrotnie sięgnął wówczas po Scudetto.

– Mamy doskonałe relacje. On wie, że jestem typem zwycięzcy i że może mi zaufać. Nie mogę jednak myśleć o rynku transferowym za każdym razem, gdy krążą o mnie plotki. Inaczej bym oszalał – dodał pomocnik.

Komentarze