Valverde odniósł się do zarzutów przeciwko FC Barcelonie. “Byliśmy wtedy najlepsi”

Po meczu Athletic Bilbao z FC Barceloną, Ernesto Valverde został zapytany o trwający skandal związany z Negreirą i rzekomym wpływaniem na sędziów przez Dumę Katalonii.

Ernesto Valverde
PressFocus Na zdjęciu: Ernesto Valverde
  • Valverde wygrał z Barceloną mistrzostwo Hiszpanii w sezonie 2017/18
  • Jest to sezon, w którym Duma Katalonii miała wpływać na decyzję arbitrów
  • Obecny trener Athletiku jest całkowicie zaskoczony tą sytuacją

Zdecydowane słowa Valverde ws. skandalu wokół Barcelony

Valverde, który trenował Barcelonę w latach 2017-2020, został zapytany, czy informacje zdobyte dzięki Negreirze pomogły jego drużynie zdobyć tytuł mistrzowski.

– Wygraliśmy ligę 14 punktami przewagi nad drugą drużyną i wygraliśmy finał Pucharu Król 5:0. Nie ma wątpliwości, która drużyna była najlepsza w Hiszpanii w tamtym sezonie – zdecydowanie odparł Valverde.

Valverde odniósł się do sezonu 2017/18 – swojego pierwszego w Barcelonie, kiedy Katalończycy rzeczywiście zdominowali La Liga i zdobyli 14 punktów przewagi nad drugim w tabeli Atletico Madryt. Szkoleniowiec nie skomentował pozostałej części swojego pobytu na Camp Nou, ponieważ śledztwo ujawniło jedynie rozbieżności i korupcję między 2001 a 2018 rokiem.

To nie pierwszy raz, kiedy Valverde był pytany o skandal związany z Negreirą. W zeszłym miesiącu szkoleniowiec Athletiku został zapytany o kontakty z sędziami, ale zaprzeczył jakiejkolwiek wiedzy na temat tej operacji, twierdząc, że śledztwo było dla niego szokiem.

Zobacz również: Były arbiter broni FC Barcelony ws. oskarżeń o korupcję. “On nie miał wpływu na sędziowanie”

Komentarze