Valladolid uratowało się w końcówce, wizja spadku nieco oddalona

Valladolid - Atheltic Bilbao
Pressfocus Na zdjęciu: Valladolid - Atheltic Bilbao

Athletic Bilbao zremisował 2:2 (1:0) Valladolid w środowym meczu 33. kolejki La Liga. Dla gości jest to siódme spotkanie z rzędu bez zwycięstwa, ale jedno oczko pozwoliło uciec im ze strefy spadkowej. Bramki zdobywali Morcillo, Orellana, Garcia oraz Weissman.

Pierwsza część spotkania była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Athletic Bilbao. Baskowie stwarzali więcej sytuacji bramkowych i oddawali celne strzały, czego nie można powiedzieć o piłkarzach Valladolid. Efekty dobrej gry przyszły dosyć szybko bo już w 14. minucie. Gola dającego prowadzenie zdobył Jon Morcillo. Hiszpan popisał się dobrym strzałem z dystansu i otworzył wynik meczu.

Valladolid odpowiedziało dopiero w 42. minucie. Gola zdobył wtedy Weissman, ale po analizie VAR sędzia uznał, że liniowy prawidłowo wychwycił spalonego. Wynik do przerwy to 1:0.

W drugiej połowie starcie było zdecydowanie bardziej wyrównane, z tą różnicą, że Valladolid było skuteczniejsze. W 70. minucie goście doprowadzili do wyrównania, prawidłowo zdobywając tym razem bramkę. Dośrodkowanie Oscara Plano z rzutu rożnego wykorzystał Fabian Orellana, który strzałem głową pokonał golkipera.

Gospodarze parę chwil później odzyskali jednak prowadzenie. W 76. minucie dobrą akcją popisał się Inaki Williams. Hiszpan wbiegł w pole karne i doskonale zagrał do Raula Garcii, któremu pozostało jedynie strzelenie piłki do pustej bramki. Wynik meczu ustalił jednak w 85. minucie Weissman. Napastnik wykorzystał dośrodkowanie jednego z kolegów w pole karne i strzałem z woleja nie dał bramkarzowi żadnych szans na interwencję.

Końcowy wynik to 2:2. Valladolid dzięki zdobyciu jednego oczka wyszedł ze strefy spadkowej, ale ma tyle samo punktów co będące na 18. miejscu Elche.