Faworyci nie zawiedli. Barca po raz drugi

Lionel Messi
PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Bez sensacji obeszło się we wtorkowych spotkaniach 15. kolejki La Liga. Drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie odniosła Barcelona, która pokonała 3:0 Real Valladolid. Na boiskach rywali triumfowały również drużyny Sevilli i Atletico Madryt.

Valencia CF – Sevilla FC 0:1

Valencia w tym sezonie sprawiła już dwie duże niespodzianki. Najpierw efektownie 4:1 pokonała Real Madryt, a w ostatni weekend zremisowała 2:2 z Barceloną. Teraz przyszło jej się zmierzyć z Sevillą. Goście prowadzeni przez Julena Lopeteguiego wygrali skromnie 1:0, ale w pewni zasłużenie. Jedynego gola meczu zdobył Suso.

Pełna relacja z meczu >>

Elche CF – Osasuna Pampeluna 2:2

Zespołom Elche i Osasuny nie udało się przełamać. Wtorkowe spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i podziałem punktów. Goście z Pampeluny dwukrotnie wychodzili w tym meczu na prowadzenie, ale gospodarze za każdym razem doprowadzali do wyrównania.

Real Sociedad – Atletico Madryt 0:2

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań tej serii obeszło się bez niespodzianki. Liderujące w tabeli Atletico Madryt pokonało na wyjeździe 2:0 Real Sociedad. Dla drużyny z San Sebastian, która jeszcze niedawno zajmowała fotel lidera, to już trzecia z rzędu ligowa porażka. Podopieczni Diego Simeone o losach spotkania rozstrzygnęli w drugiej połowie. Do bramki baskijskiego zespołu trafiali Mario Hermoso i Marcos Llorente.

SD Huesca – UD Levante 1:1

Wtorkowe spotkanie Estadio El Alcoraz na wyłoniło zwycięzcy. Mecz nie miał zdecydowanego faworyta i ostatecznie zakończył się podziałem punktów. Gospodarze prowadzili po trafieniu Javiera Ontiverosa z rzutu karnego, ale po przerwie do wyrównania doprowadził Gonzalo Melero.

Real Valladolid – FC Barcelona 0:3

Przed wtorkowym spotkaniem Barcelona miała na swoim koncie tylko jedno wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Po końcowym gwizdku sędziego mogła cieszyć się z drugiego. Podopieczni Ronalda Koemana stanęli tym razem na wysokości zadania i sięgnęli po pełną pulę. Po pierwszej połowie Barcelona dzięki trafieniom Clementa Lenglet i Martina Braithwaite’a prowadziła 2:0, natomiast w drugiej odsłonie spotkania trzeciego gola dołożył Lionel Messi.

Villarreal CF – Athletic Bilbao 1:1

Żółte Łodzie Podwodne zaliczyły we wtorek dwunasty kolejny ligowy mecz w tym sezonie bez porażki. Tym razem musieli jednak gonić wynik, bowiem Baskowie długo prowadzili po trafieniu Inakiego Williamsa. W drugiej połowie cenny punkt drużynie Villarreal uratował Yeremi Pino.