Valencia odwróciła losy spotkania w Pampelunie

Goncalo Guedes
PressFocus Na zdjęciu: Goncalo Guedes

W meczu La Liga Osasuna Pampeluna przegrała z Valencią CF 1:4 (1:1). Gospodarze prowadzili z Nietoperzami od ósmej minuty, ale goście najpierw wyrównali, a potem zdobyli kolejne gole zapewniające im komplet oczek. W tym momencie Los Che awansowali na pierwsze miejsce w tabeli La Liga.

Osasuna Pampeluna nie kazała długo czekać swoim kibicom na premierowe trafienie. W dziewiątej minucie bramkarz Valencii CF został pokonany przez Jona Moncayolę, który precyzyjnie przymierzył zza pola karnego.

Wyrównał strzałem z pierwszej piłki Maximiliano Gomez, któremu ładnie dograł Carlos Soler. Pięć minut po zmianie stron było 2:1 dla Los Che, ponieważ pechowo interweniował Aridane Hernandez, który skierował piłkę do własnej bramki. Chwilę potem huknął Goncalo Guedes, a bramkarz Osasuny musiał po raz trzeci wyciągać futbolówkę z siatki.

Wynik spotkania na 4:1 dla gości ustalił Omar Alderete. Przyjezdni mieli rzut rożny, a zawodnik Valencii skorzystał z wrzutki Solera i pokonał Sergio Herrerę strzałem głową.