Szachtar reaguje na nagranie z udziałem piłkarzy FC Barcelony. Zwrócił się też do Lewandowskiego

W sobotę Internet obiegło bardzo kontrowersyjne nagranie, na którym piłkarze FC Barcelony - Alejandro Balde oraz Sergio Roberto - dziękują za wsparcie i pozdrawiają rosyjskich kibiców. Na to wideo w niedzielne popołudnie zareagował jeden z najlepszych ukraińskich klubów piłkarskich - Szachtar Donieck - który zwrócił się także do Roberta Lewandowskiego.

Szachtar Donieck
IMAGO / Vitalii Kliuiev Na zdjęciu: Szachtar Donieck
  • W sieci wrze po tym, jak pojawiło się nagranie, na którym zawodnicy Barcy wysyłają pozdrowienia do rosyjskich kibiców
  • Szachtar Donieck postanowił zareagować na to wideo wstawiając w mediach społecznościowych stosowny wpis
  • Ukraiński klub zwrócił się również do Roberta Lewandowskiego, którego zapytał, co o tym myśli

Szachtar wzburzony zachowaniem zawodników Barcy

W ostatnich godzinach w Internecie pojawiło się wideo, na którym dwaj piłkarze FC Barcelony – Alejandro Balde oraz Sergio Roberto – pozdrawiają i dziękują rosyjskim kibicom za wsparcie w kończącym się sezonie 2022/2023. Filmik może mieć związek z zobowiązaniami sponsorskimi, co nie zmienia faktu, że w obecnych okolicznościach nigdy nie powinien zostać nagrany.

Na wspomniane nagranie zdążył już zareagować jeden z najlepszych ukraińskich klubów – Szachtar Donieck. Górnicy opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcia rannych żołnierzy.

Podczas gdy nasze wojsko przechodzi rehabilitację w Barcelonie, zawodnicy FC Barcelony Sergi Roberto i Alejandro Balde nagrywają wiadomość wideo do fanów kraju, który zabija Ukraińców, zabija dzieci i niszczy nasze miasta – napisano w jednym z kilku zamieszczonych postów.

Żadna wygrana ani setki sprzedanych koszulek nie są warte ludzkiego życia – dodano w kolejnym wpisie. Szachtar Donieck zwrócił się również do Roberta Lewandowskiego. – Czy uważasz taką sytuację za normalną? Jako kapitan reprezentacji Polski, kraju, który bardzo pomaga Ukrainie, musisz zrozumieć skalę tragedii i absurdalność takiego czynu – zapytano napastnika Blaugrany.

Komentarze