Syn legendy FC Barcelony podpisał kontrakt z klubem

Jak podaje kataloński Sport, FC Barcelona podpisała profesjonalny kontrakt z synem byłego napastnika Patricka Kluiverta, Shane’em.

Piłkarze FC Barcelony
Obserwuj nas w
IMAGO / Bagu Blanco Na zdjęciu: Piłkarze FC Barcelony
  • Shane Kluivert podpisał umowę z Barceloną
  • Podobnie, jak jego ojciec Patrick jest napastnikiem
  • Holender przebywa w szkółce Barcy od 9 roku życia

Shane Kluivert z pierwszym kontraktem w Barcelonie

Kluivert junior podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Barceloną w poniedziałek, zaledwie dzień po szesnastych urodzinach, które pozwoliły mu na zawarcie takiej umowy. Shane Kluivert gra również jako napastnik, chociaż często operuje na skrzydłach, a nie jako typowa “dziewiątka”, jak robił to jego ojciec.

Aby jednak wykazać się tym samym instynktem strzeleckim co jego ojciec, Kluivert musi najpierw przebrnąć przez akademię Barcelony, do której trafił w wieku 9 lat z Paris Saint-Germain. Należy jednak do holenderskiej narodowej organizacji młodzieżowej i to barwy Oranje będzie reprezentował w przyszłości.

Patrick Kluivert spędził sześć lat jako napastnik Barcelony po transferze do Katalonii w 1998 roku z Milanu. Następnie przeniósł się do Newcastle United w 2004 roku. W tym czasie strzelił 122 gole i dał 60 asyst w 257 występach dla Blaugrany. W latach 2019–2021 Kluivert senior spędził dwa lata jako dyrektor La Masii, po czym opuścił klub.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze