Senacyjna porażka Realu Madryt! Beniaminek pokonał Króla

Sergio Ramos

W sobotni wieczór Real Madryt mierzył się z Cadiz na Alfredo di Stéfano Stadium w ramach 6.kolejki La Liga. Królewscy nie będą dobrze wspominać rywalizacji z tegorocznym beniaminkiem. Ostatecznie Cadiz odniósł sensacyjne zwycięstwo 1:0. Co ciekawe jest to pierwsza porażka gospodarzy w tym sezonie.

Rozczarowująca postawa Królewskich

Od początku premierowej odsłony gra Realu Madryt pozostawiała wiele do życzenia. Podopieczni Zidane byli zbyt pasywni, aby realnie zagrozić bramce przeciwnika. Z kolei Cadiz postawił na grę z kontry i trzeba przyznać, że gościom wychodziło to świetnie. Thibaut Courtois miał pełne ręce roboty, a tuż po upływie kwadransa musiał wyciągać piłkę z siatki. Sensacyjne prowadzenie beniaminkowi dał Anthony Lozano. Reprezentant Hondurasu wykorzystał przytomne zagranie Negredo, dopadł piłkę na skraju pola karnego i niczym rasowy napastnik z bliskiej odległości skierował futbolówkę do bramki lobem.

Słaba skuteczność w ofensywie

Mimo druzgocącej przewagi w posiadaniu piłki, gra piłkarzy Realu momentami przypominała bicie głową w mur. W dużej mierze liderzy zespołu grali poniżej oczekiwań. Isco, Sergio Ramos i Lucka Modric drugą odsłonę obejrzeli z trybun, ze względu na słabą grę do przerwy. W dalszej części rywalizacji celnych strzałów było jak na lekarstwo. W 68. minucie Junior Vinicius zmarnował doskonałą okazję do wyrównania rezultatu. Niestety strzał główką Brazylijczyka przeleciał obok prawego słupka. Pod koniec spotkania najaktywniejszym graczem gospodarzy był Karim Benzema. W 80. minucie Francuz mógł wpisać się na listę strzelców, ale skierował piłkę do bramki z pozycji spalonej. Chwilę później podirytowany napastnik Królewskich odebrał krótkie podanie na krawędzi pola karnego, ale futbolówka po jego uderzeniu trafiła tylko w słupek.