Czerwona latarnia ligi z drugim zwycięstwem

Dani Escriche
PressFocus Na zdjęciu: Dani Escriche

Cztery gole obejrzeliśmy w pierwszym spotkaniu 21. kolejki La Liga. Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosła ostatnia w tabeli Huesca, która w wyjazdowym meczu pokonała 3:1 Real Valladolid.

W pierwszej części meczu groźniejsi byli gospodarze, ale to gości na przerwę schodzili z prowadzeniem. Huesca defensywę rywali zaskoczyła w 37. minucie. Po świetnym dośrodkowaniu Pablo Maffeo z prawego skrzydła do piłki w polu karnym dopadł Rafael Mir i uderzeniem głową z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi.

Pięć minut po przerwie Huesca prowadziła już 2:0. Ponownie w roli głównej wystąpił Rafael Mir, który tym razem wykorzystał sytuację sam na sam po kolejnym świetnym zagraniu Maffeo. W 57. minucie 23-letni napastnik gości miał na swoim koncie już trzy trafienia. Joel Maspir musiał wyciągać piłkę z siatki po świetnym strzale sprzed pola karnego.

W doliczonym czasie Real Valladolid zdobył honorowego gola. Po podaniu Pablo Herviasa piłkę w bramce uderzeniem z około dziesięciu metrów umieścił Toni Villa.

Huesca dzięki tej wygranej zmniejszyła do zaledwie trzech punktów stratę do bezpiecznego miejsca. Tym czasem zespół z Valladolid ma obecnie nad nią tylko dwa punkty przewagi.