Rayo postraszyło Real. Królewscy nadal w grze o wicemistrzostwo

Real Madryt skromnie 2:1 pokonał Rayo Vallecano w meczu 36. kolejki La Liga. Gole dla gospodarzy zdobywali Benzema oraz Rodrygo, dla gości trafił de Tomas. Królewscy nadal zachowują szanse na wicemistrzostwo Hiszpanii.

Rodrygo
IMAGO / Cesar Cebolla Na zdjęciu: Rodrygo
  • Rodrygo i Benzema poprowadzili Real do wygranej z Rayo
  • Jedynego gola dla gości zdobył de Tomas
  • Real zachowuje szanse na wicemistrzostwo

Skromna wygrana Królewskich

Real Madryt potrzebował zwycięstwa, aby nadal być w grze o wicemistrzostwo Hiszpanii. Jednak spotkanie nie zachwycało od samego początku. Real był dość powolny i ospały w swojej grze, natomiast Rayo od czasu do czasu próbowało przeprowadzać groźne ataki. Na wysokości zadania stawał jednak Courtois.

Królewscy objęli prowadzenie w 30. minucie. Benzema otrzymał dobre prostopadłe podanie, minął bramkarza i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Jednak w końcowych minutach pierwszej odsłony Los Blancos nie kwapili się do podwyższenia wyniku.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Real wydawał się kontrolować mecz, a Rayo sporadycznie próbowało przedostawać się pod bramkę rywala.

Gdy wydawało się, że wynik meczu nie ulegnie już zmianie Rayo sensacyjnie doprowadziło do wyrównania w 84. minucie, a na listę strzelców wpisał się de Tomas. Real jednak już po chwili odpowiedział za sprawą Rodrygo i ponownie wyszedł na prowadzenie. Tym razem Królewscy już nie dali się zaskoczyć i skromnie pokonali Rayo 2:1 zachowując szanse na wicemistrzostwo.