Kolejny problem Realu, trener z pozytywnym testem

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. PressFocus

Dwa dni temu Real Madryt sensacyjnie pożegnał się z rozgrywkami o Puchar Króla, a teraz będzie musiał zmierzyć się z kolejnym problemem. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie uzyskał szkoleniowiec Królewskich Zinedine Zidane, co oznacza, że nie będzie mógł w najbliższych dniach prowadzić zespołu.

Jak informuje Marca, francuski szkoleniowiec jeszcze w czwartek był obecny na treningu, podczas którego przeprowadził również rozmowę z drużyną. Jej tematem było oczywiście kompromitujące odpadnięcie z rozgrywek o krajowy puchar z trzecioligowym Alcoyano. W piątek Zidane nie pojawił się jednak na przedmeczowej konferencji prasowej, a klub w komunikacie poinformował o pozytywnym wyniku testu. Szkoleniowiec pozostaje obecnie na kwarantannie i nie będzie mógł pojechać z zespołem na ligowe spotkanie z Deportivo Alaves.

Pod dużym znakiem zapytania stoi również obecność Zidane’a na trenerskiej ławce podczas kolejnych spotkań. W najbliższym czasie Real czekają pojedynki z Levante (30 stycznia), Huescą (6-7 lutego) i Getafe (9 lutego).

Pod nieobecność Zidane’a rolę pierwszego trenera pełnił będzie asystent David Bettoni, który w piątek spotkał się również z przedstawicielami mediów.

Wyjazdowe spotkanie Realu Madryt z Deportivo Alaves rozegrane zostanie już w sobotę (23 stycznia) o godzinie 21:00. Królewscy przystąpią do niego w roli zdecydowanego faworyta, chcąc również zmazać plamę po pucharowej wpadce.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. stycznia 2021 20:46.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze