Real goni Barcę. Piękne trafienia Benzemy i Kroosa [WIDEO]

Toni Kroos
PressFocus Na zdjęciu: Toni Kroos

Real Madryt w niezwykle skuteczny sposób wykonali zadanie na 18. kolejkę La Liga. Królewscy za sprawą trafienia niezawodnego Karima Benzemy i kapitalnego strzału Toniego Kroosa pokonali Athletic Bilbao 2:0 i utrzymali dystans do liderującej Barcelony.

• Real Madryt pokonał Athletic Bilbao w meczu zamykającym niedzielną rywalizację w La Liga
  • Królewscy wygrali 2:0, a na listę strzelców wpisali się Benzema i Kroos
  • Madrytczycy po zwycięstwie na San Mames tracą trzy punkty do Barcelony

Trzy punkty wywiezione z jaskini baskijskiego lwa

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, którzy w 11. minucie mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Aitora Paredesa, ale strzał głową w wykonaniu defensora Athleticu Bilbao zatrzymał Courtois. Niedługo później Inaki Williams znalazł się w dobrej sytuacji, jednak posłał piłkę daleko obok słupka. Real Madryt odpowiedział obiecującą, ale zablokowaną próbą Benzemy.

W 24. minucie Karim Benzema już nie dał się nikomu powstrzymać i pokonał Unaia Simona perfekcyjnym strzałem z powietrza. Francuz wykorzystał zagranie Marco Asensio i umieścił piłkę przy słupku bramki strzeżonej przez reprezentanta Hiszpanii.

Po zmianie stron przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął Nacho, ale Simon popisał się znakomitą paradą. W 78. minucie Inaki Williams zdołał pokonać Courtoisa, jednak sędzia José Sánchez Martínez nie wskazał na środek boiska – trafienie napastnika gospodarzy zostało anulowane.

W 85. minucie na placu boju pojawił się Toni Kroos, który zastąpił Daniego Ceballosa. Niemiecki pomocnik dał kapitalną zmianę i w doliczonym czasie gry zaskoczył Unaia Simona perfekcyjnym uderzeniem z dystansu, ustalając wynik na 2:0 dla madrytczyków.

Real Madryt wywiózł trzy punkty z niezwykle trudnego terenu, jakim jest Estadio San Mames i po 18. kolejce La Liga traci trzy oczka do liderującej Barelony.

Athletic Bilbao – Real Madryt 0:2 (0:1)